Моніторинговий комітет ПАРЄ рекомендує Асамблеї прийняти резолюцію, в якій фактично стверджується, що за снайперами, які стріляли в людей на Майдані, стояла колишня влада України.
"Асамблея жорстко засуджує залучення снайперів та застосування вогнепальної зброї проти протестувальників українською владою. Подібного роду дії неприйнятні", - йдеться в проекті резолюції, який був підтриманий моніторинговим комітетом у вівторок, 8 квітня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У документі йдеться про необхідність провести ретельне розслідування всіх смертей, а також усіх випадків порушення прав людини у зв'язку з подіями на Майдані і знайти винних, насамперед тих, хто віддавав команди, і притягти їх до суду.
"Жодна людина, винна у порушенні прав людини, незалежно від того, хто безпосередньо скоїв ці злочини, не повинна залишитися безкарною. Водночас необхідно, щоб це розслідування було неупередженим і вільним від політичної кон'юнктури чи бажання помсти", - йдеться у документі.
У ньому наголошується, що розслідування має бути прозорим і відповідати європейській конвенції з прав людини.
Комісія радників, запропонована до створення Радою Європи, могла б надати допомогу українській владі в дотриманні цих вимог, зазначається у проекті.
Крім того, у проекті резолюції пропонується засудити дії Росії з приєднання Криму. Як наголошується у документі, "на думку Асамблеї, жоден з аргументів, які використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності".
У документі стверджується, що ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, "і не було жодної безпосередньої загрози для прав етнічної російськомовної меншини в країні, в тому числі, і навіть особливо, в Криму".
У проекті також висловлюються побоювання з приводу російської військової присутності на кордоні з Україною. "Асамблея висловлює серйозну стурбованість у зв'язку з нарощуванням російської військової присутності на кордоні з Україною", - йдеться у проекті резолюції.
"Асамблея рекомендує державам, що підписали Будапештський меморандум, а також іншим зацікавленим державам Європи розглянути можливість укладання реальних угод з питань безпеки для забезпечення незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - наголошується у документі.
Голосування по резолюції в ПАРЄ заплановано на середу, 9 квітня.