Патріотична підніжка «Шахтарю»

Як матч «Карпати» – «Шахтар» серйозно підмочив репутацію «гірників» у Львові

12:27, 22 листопада 2014

Принциповий матч між львівськими «Карпатами» і донецьким «Шахтарем» завершився впевненою перемогою «гірників». Ще у першому таймі донеччани забезпечили собі перевагу у два голи і не залишили шансів львів'янам бодай на мінімальний реванш.

Зрозуміло, що поєдинок між чинним чемпіоном України та теперішнім аутсайдером турнірної таблиці УПЛ не міг відбутися на рівні: «Карпати», хоч і намагалися атакувати, програвали «Шахтарю» в обороні, в індивідуальній боротьбі і дивом стримували атакувальну машину «гірників», аби не витягувати з власних воріт нові м'ячі.

Однак цей матч, який напередодні охрестили «майже львівським дербі», запам'ятається не грою, а черговим скандалом - гравці «Шахтаря» відмовилися одягати перед матчем футболки із написом «Слава українській армії». Це одразу ж розкотилося гучним скандалом у мережі, мовляв, «Шахтар» все не може визначитися, в якій країні живе, і про патріотичність донецьких вкотре говорити не доводиться.

Ще перед виходом на поле гравців чекав величезний банер, на чорно-червоному тлі якого було написано «Воїни АТО - наша гордість і сила». По боках організатори акції розмістили синьо-жовтий і червоно-чорний прапори, а матч розпочали з гімну і хвилини мовчання за загиблими на сході України. Усе це, ще до розв'язання суперечок у мережі навколо футболок, створювало враження, що таким чином «Карпати» намагалися психологічно тиснути на «Шахтар». Адже справедливим є зауваження: війна на сході триває ось уже півроку, а до цього на домашньому полі «Карпати» приймали і донецький «Металург» і луганську «Зорю», однак лише зараз спромоглися на таку масштабну акцію. Чому?

Для порівняння гравці київського «Динамо» теж виходили на поле у футболках на підтримку української армії. Щоправда, було це ще у вересні, а суперником киян був не контраверсійний клуб з Донецька, а луцька «Волинь».

Пізніше на офіційній сторінці ФК «Карпати» з'явилося повідомлення, що донецькі гравці можливо б й одягнули футболки, однак їм не дозволило керівництво. Зважаючи, на недавні висловлювання керівництва «Шахтаря», що у конфлікті на сході України винні обидві сторони, а також на вивішений на «Арені Львів» банер «Геть зі Львова», тенденція вимальовується сама собою - усвідомлено чи ні, «Карпати» вдарили у найболючіші місця «Шахтаря», застосувавши найважчу зброю, - емоції за загиблими на сході України.

Можна довго сперечатися про те, чого вартувало донеччанам одягнути футболки, або ж чому за увесь час конфлікту на сході України гірники не висловилися на підтримку українських військових. Можна згадати одіозного президента клубу Ріната Ахметова, якого також звинувачують у тому, що зараз відбувається на Донбасі. Можна провокувати, спекулювати, висувати будь-які версії, однак не можна змусити колектив чи команду думати так, як цього хочеться тобі чи певній групі людей.

«Шахтар» волею долі грає у Львові, хоча усіма своїми думками і керівництво клубу, і гравці перебувають у Донецьку. Це у Львові вони гості, які привезли до міста Лігу чемпіонів і небаченого класу футбол, а в Донецьку ФК «Шахтар» - це без перебільшення все, чим пишалися донеччани.

Змушувати «Шахтар» виходити на матчі під червоно-чорним прапором УПА рівнозначно знищенню будь-якого моста між «гірниками» і теперішнім Донецьком. Це може не подобатися, але це важливий факт, який є ключем до розуміння чинної поведінки представників «Шахтаря». Адже у захопленому терористами місті залишилися рідні й друзі працівників клубу, а також стадіон «Донбас Арена», який навіть в умовах обстрілів «гірникам» важливо підтримувати у хорошому стані. Бо «Шахтар» неможливий без Донецька, як «Карпати» без Львова, тому логічно, що клуб не залишає надій повернутися до рідного міста.

***

Що ж до подій на полі, то все завершилося передбаченою перемогою «Шахтаря». На 10 хвилині, скориставшись грубими помилками оборони «Карпат», рахунок відкрив Алекс Тейшейра. А вже за 12 хвилин черговий м'яч за «Шахтар» оформив кращий бомбардир донецького клубу Луїс Адріано.

У свою чергу, на перший справжній момент «Карпати» спромоглися уже під завісу першого тайму, однак Андрій П'ятов, який увесь цей час сумував під власними воротами, як завжди опинився на місці.

У другій половині гри стадіон «Україна» опинився у тотальній димовій завісі. Фанати, які не припиняли стріляти петарди впродовж усього першого тайму, влаштовували гучну шумову і звукову канонаду у другому. Дійшло до того, що арбітру довелося на 70-ій хвилині зупинити матч, бо гравці вже не бачили поля.

Після відновлення гри карпатівці навіть створили декілька моментів біля воріт П'ятова, однак безуспішно. Гра завершилася з рахунком 2:0 на користь «Шахтаря», для якого гра з львівськими «Карпатами» стала непоганою розминкою перед матчем Ліги чемпіонів, який гірники прийматимуть вже найближчого вівторка, 25 листопада, на «Арені Львів».

За іронією долі, матчі однієї і тієї ж команди, в одному і тому ж місті з різницею у кілька днів відрізнятимуться колосально. Вже у вівторок на «Арені Львів» збереться публіка з іншим настроєм, яка теж співатиме гімн і кричатиме «Слава Україні!», однак не вимагатиме у «гірників» бути тими, ким вони не є. Адже там, де починаються спекуляції, зазвичай, не залишається місця для футболу.