42-річний львів'янин Григорій Гелей подав заявку до Львівської міськради на проведення щоденних особистих акцій протесту в місті впродовж наступних 12 місяців. Він має намір пікетувати практично усі помітні органи влади і просить забезпечити йому охорону від «можливих провокацій, нападів фашистів та антисемітів».
Для безперешкодного проведення акцій протесту така заявка обов’язкова, однак міськрада не має права дозволяти чи забороняти їх, але має поінформувати поліцію, що зобов’язана забезпечити порядок під час проведення таких акцій.
Заявка про акцію від чоловіка надійшла ще 15 листопада, однак ZAXID.NET про неї стало відомо лише зараз. Зокрема Григорій Гелей повідомив про проведення пікетів з 08:00 до 20:00 щодня з 16 листопада 2018 року до 16 листопада 2019 року. У цей період він планує пікетувати Львівську міськраду, Львівську облраду, ЛОДА, обласну прокуратуру, поліцію та СБУ, а також окремо Франківський відділ поліції та палату адвокатів Личаківського та Франківського районів.
У заявці Григорія Гелея вказано, що метою його акцій є «протест, захист проти медично-поліцейсько-прокурорсько-суддівської мафії та боротьба з фашизмом та антисемітизмом».
У коментарі ZAXID.NET 42-річний чоловік пояснив, що має намір протестувати через те, що його насильно запроторили до психіатричної лікарні.
«Мафія за неіснуючими відомостями запроторила мене до психіатричної лікарні. Тепер я не можу знайти собі нормальну роботу, а лікарі вимагають хабарів за заключення, що в мене нема психічних проблем. Ніякі державні органи на моє звернення не реагують, тому я доведений до відчаю. Я планую вчинити акт самоспалення біля одного з цих органів», – сказав Григорій Гелей.
Додамо, що психоневрологічну експертизу щодо Григорія Гелея проводили ще у першому півріччі 2017 року без його згоди і лікарі підтвердили у нього психічні розлади. Дозвіл на експертизу у січні 2017 року своєю ухвалою надав тодішній суддя Франківського районного суду Василь Масендич.
Після цього Григорій Гелей неодноразово звертався до Франківського районного суду Львова з позовом до Львіської обласної клінічної психіатричної лікарні про визнання дій лікарів-психіатрів неправомірними. Франківський суд скерував цю справу до Адміністративного окружного суду Львова, а той залишив її без руху.