Паверліфтерка Мар'яна Шевчук виборола друге золото України на Паралімпіаді-2020

Спортсменка з Вінниччини показала найкращий результат у вазі до 55 кілограмів, взявши вагу 125 кілограмів

13:10, 27 серпня 2021

25-річна українська паверліфтерка Мар'яна Шевчук здобула другу золоту медаль для України на Паралімпійських Іграх у Токіо. Виступаючи у вазі до 55 кг, вона підняла найвищу вагу серед решти учасниць. Про це повідомляється у Twitter Паралімпійських ігор.

Українській спортсменці вдалося підняти найвищу вагу серед решти учасниць. У першій спробі Шевчук взяла вагу 125 кг, у той час, як найближчі суперниці з Китаю та Туреччини – 118 та 117 кг.

Шевчук не впоралася із 1 спробою підняти 128 кг, однак і цього виявилося достатньо для паралімпійського золота. Китайська та турецька паверліфтерки підібралися до українки на відстань одного кілограма, взявши вагу 124 кг.

Українська паверліфтерка дебютувала на Паралімпійських Іграх у Токіо. Перед ними вона ставала чемпіонкою на рівні світових та континентальних першостей. А у травні 2021-го на етапі Кубка світу навіть стала володаркою світового паралімпійського рекорду, піднявши вагу до 132 кг, пише «Суспільне».

Шевчук – 3-разова призерка чемпіонатів світу та Європи у паверліфтингу. У 2017-му вона взяла «срібло» чемпіонату світу, у 2018-му – «золото» Євро, а у 2019-му стала чемпіонкою світу (усе – у вазі до 55 кг). Народилася 2 травня 1996 року в місті Хмільник (Вінницька область).

У січні 2019 року отримала титул найкращої паверліфтерки світу.

Як інформував ZAXID.NET, перше золото на Паралімпіаді отримала плавчиня Єлизавета Мерешко на дистанції 50 метрів вільним стилем. Раніше сьогодні українські спортсмени виграли ще дві медалі – срібло та бронзу. Українець Владислав Білий виборов срібло у метанні спису. А українська спортсменка Юлія Павленко – бронзу у стрибках в довжину.

На рахунку збірної України вже 18 медалей та десяте місце в таблиці. Наші спортсмени здобули 2 золоті, 10 срібних та 6 бронзових нагород.

Україна традиційно на Паралімпійських іграх входить до переліку найкращих країн за кількістю здобутих медалей. Паралімпіада стартувала 24 серпня і триватиме до 5 вересня. Змагання відбудуться на тих самих майданчиках, що й Олімпійські ігри. Уболівальників на трибунах не буде через пандемію коронавірусу.