Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко під час виїзної наради у Львові повідомив, що за 8 місяців 2011 року на Львівщині осиротіло 355 дітей. 26 із них скеровані в інтернатні заклади Міністерства охорони здоров’я, 54 - в інтернатні заклади Міністерства освіти і науки, а 205 передані опікунам і піклувальникам і лише 14 - в прийомні сім’ї або дитбудинки сімейного типу.
Як повідомляє кореспондент ZAXID.NET, Юрій Павленко заявив, що можна припустити - права 80 дітей, які потрапили в інтернатні заклади, - порушено. За його словами, відповідно до закону про охорону дитинства, лише у випадку неможливості передачі на опіку або всиновлення дитина може буде спрямована в інтернатний заклад.
Він заявив, що за останній рік по всій країні прослідковується тенденція різкого поповнення інтернатів дітьми. У цьому Юрій Павленко вбачає безвідповідальне ставлення до прав дитини органів опіки і піклування на місцях.
«В Україні 98 тис. дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Це дуже нескладно влаштувати їх. Потрібна лише воля і відповідальність органів опіки і піклування на місцях. Я нагадаю, що це безпосередньо голови райдержадміністрацій, голови міських, сільських, селищних рад. Коли ви без попередніх дій приймаєте рішення скерувати дитину в інтернат, то порушуєте законодавство, скоюєте злочин проти цієї дитини», - зазначив Юрій Павленко. У своєму виступі він закликав змінювати підходи до влаштування дітей: «Прийомні сім’ї чи будинки сімейного типу є кращими для розвитку і виховання дитини, ніж перебування в державних інституціях».
Голова ЛОДА Михайло Цимбалюк у своєму виступі повідомив, що загалом з початку 2011 року на Львівщині усиновлено 58 дітей, а ще близько 100 родин хочуть взяти дітей на усиновлення. Він зазначив, що кількість усиновлених – це не та кількість, яку може давати Львівщина. Михайло Цимбалюк повідомив, що в окремих містах обласного значення і районах в останні роки проявилась тенденція, що понад 50%, а то й до 70% дітей влаштовують в інтернат. Михайло Цимбалюк заявив: «Хотів би, щоб керівники територій займалися долею дітей». Також у своєму виступі він зазначав: «Ми розуміємо, що інституція інтернатів вичерпала з часом себе. Найкомфортніше дитина почувається в сім’ї або в середовищі, наближеному до сімейного. На Галичині споконвіку існувала традиція, що осиротіла дитина переходить до родичів. Сподіваюсь, мипокажемо, що гідні тих традицій, які започаткували наші предки».