Львівська міська рада звернулась в прокуратуру щодо законності ухвали Львівської міської ради щодо відміни тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Юридичне управління підготувало зауваження щодо проекту ухвали стосовно визнання незаконним скасування рішення виконавчого комітету про тарифи на утримання будинків та прибудинкових територій.
«Ми вважаємо, в першу чергу, що не було підстав для відміни такої ухвали, тому, що міська рада має право відмінити або визнати таким, що втратило чинність рішення виконкому з мотивів його невідповідності Конституції чи законам України. У жодному пункті проекту ухвали про відміну тарифу на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій не було зазначено, чому саме міська рада відміняє рішення виконавчого комітету, якому нормативному акту, чи Закону це рішення суперечить. Стосовно того, що ми вважаємо за неможливе відновлення рішення виконкому. Коли рада відновлювала рішення виконавчого комітету – можна сказати, що рада встановила тариф на послуги обслуговування будинків та прибудинкових територій – це не є повноваження міської ради, це повноваження виконавчого комітету»,- повідомила начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич.
Юридичний факультет Львівська національного університету ім. Івана Франка та кафедра теорії і філософії права зробили свій науково-експертний в якому роз’яснюють, чому у цьому випадку неможливо відновити рішення виконавчого комітету.
«Міська рада не має повноважень відновлювати скасоване рішення виконавчого комітету. Ми подали в Прокуратуру всі матеріали. На мою думку, Прокуратура повинна або опротестувати це рішення, або звернутись до суду з позов про визнання його незаконним. Станом на зараз ми очікуємо на реакцію відповідних органів», - наголосила Гелена Пайонкевич.
А за той час поки Прокуратура зробить висновок стосовно цього питання, ЛКП, що обслуговують житловий фонд змушені працювати в борг.
«Якщо говорити про ті послуги, тариф на які зараз відмінено, то з усього переліку послуг, який був передбачений Постановою Кабінету Міністрів № 529 ми вибрали найнеобхідніші, тобто ті, які забезпечують належний санітарний стан житлового будинку. Ці послуги складаються з 7 основних та 3 додаткових послуг – це вивезення сміття, освітлення місць загального користування, обслуговування ліфтів. Отже загроза скасування тарифів полягає в тому, що саме ці послуги не будуть надаватись, надаються вони приватними комерційними структурами – перевізниками сміття, «Львівобленерго» та підприємствами, що обслуговують ліфти. Ситуація буде наступною – підприємства виставлятимуть нашим ЛКП, що обслуговують житловий фонд рахунки а фактичне надання послуг, а ЛКП не матиме змогу виставити рахунки мешканцям оскільки рішення є скасованим і тарифи є нульові», - повідомила начальник відділу економіки, планування, ціноутворення та житлової політики Ольга Посипанко.
Таким чином мешканці отримають квитанції, де буде зазначено тільки теплопостачання, а також тепле та холодне водопостачання, до правового врегулювання цього питання.
«Безумовно ніхто не допустить, щоб будинки зовсім не обслуговувались, але ЛКП залишаються без дохідної частини, а отже двірники без зарплат», - наголосила Ольга Посипанко.