Пенітенціарна служба підтвердила, що суддя Зварич вийшов на свободу за «законом Савченко»

12:33, 18 січня 2016

У Державній пенітенціарній службі України підтвердили звільнення з ув'язнення засудженого за хабарництво екс-голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«11 січня він вже вийшов на свободу. Він самостійно подав клопотання до суду про перегляд його справи на підставі закону Надії Савченко. 30 грудня 2015 року суд ухвалив рішення на його користь і задовольнив його клопотання. Відповідно, коли рішення суду надійшло до установи, він був звільнений», - повідомила начальник відділу по взаємодії з засобами масової інформації ДПтСУ Катерина Денисюк.

Нагадаємо, напередодні низка ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомляли, що суддя Ігор Зварич вийшов з тюрми та повернувся до Львова. Однак, отримати офіційне підтвердження від управління ДПтСУ у Чернівецькій області та від керівництва Менської колонії не вдалося, зважаючи на вихідний.

Нагадаємо, у грудні 2008 року ГПУ порушила кримінальну справу проти екс-голови Львівського апеляційного суду Ігоря Зварича за хабарництво. У ході обшуків у кабінетах і квартирах судді і його шести колег правоохоронці виявили та вилучили 1 млн доларів США і 2 млн грн.  Сам Зварич стверджував, що ці гроші принесли в його кабінет «колядники».

20 вересня 2011 року Оболонський суд Києва засудив його до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Він неодноразово, але безуспішно намагався оскаржити вирок суду. Відбував покарання у Менській спеціалізованій колонії для колишніх суддів та правоохоронців.

Президент України 23 грудня підписав закон «Про удосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання», відомий як «закон Савченко». Відповідно до цього закону засудженим зараховуватимуть один день, проведений в слідчих ізоляторах, як два дня відбуття покарання. Закон має зворотну дію, адже підпадає під критерії 58-ї статті Конституції України щодо дії закону в часі.

Зварич провів у СІЗО більше трьох років, а загальний термін його утримання в ув'язненні склав 7 років.