Передмістя Львова ображені новою реформою громадського транспорту. Як це виправити?

Прямий ефір ZAXID.NET LIVE

17:50, 13 жовтня 2016

Спроби впорядкування руху приміських маршруток у Львові викликали спротив з боку пасажирів. Поки мешканці прилеглих сіл блокують дороги, львів’яни розділились практично навпіл: одні гаряче підтримують зміни, інші – вимагають повернути все як було.

Хто правий і чи є шанс на повернення приміських маршруток до Львова? Спробуємо це з’ясувати.

Про це у прямому ефірі програми ZAXID.NET LIVE дискутуватимуть Віктор Щир, начальник управління транспорту Львівської міськради, і Михайло Сидорович, голова комісії з питань транспорту і перевезень Львівської облради. Ведучий програми головний редактор ZAXID.NET Олег Онисько.

Основні тези з розмови

Михайло Сидорович: «Перенесення зупинок приміських маршруток є правильним рішенням, оскільки воно вивільняє транспортні потоки міста. Наші автостанції загалом не відповідають тим вимогам, яким мали б відповідати. Але вони мають всю необхідну інфраструктуру – туалети, каси, зали очікування».

Віктор Щир: «Рішення про перенесення приміських маршруток приймала не Львівська міськрада. Це рішення належить до компетенції Львівської облдержадміністрації, безпосередньо його приймали в Департаменті транспорту та інфраструктури ЛОДА. Мерія Львова не має впливу на ці процеси, але дійсно зверталися до ЛОДА, щоб вони впорядкували приміські маршрути згідно чинного законодавства. Законодавство каже, що приміські маршрути повинні їздити до автостанції, яка є в місті, або до кінцевої зупинки, яку погоджує місцевий орган міста. Якщо немає на цьому напрямку автостанції збудованої, то визначаться кінцева зупинка для цих маршрутів».

Віктор Щир: «У випадку з маршрутками із Солонки департамент ЛОДА пішов назустрі перевізнику, зробиши кінцеву зупинку на автостанції на вул. Петлюри, а не на ближчій автостанції на вул. Стрийській, оскільки тоді був би невеликий маршрут».

Михайло Сидорович: «У зоні 10 км навколо Львова мешкають люди, які проводять свій активний день у Львові – це школа, робота, культурні заходи. Тому Львів зобов'язаний запропонувати для цієї зони більш якісне обслуговування, тобто люди мають їздити на міських маршрутах, які мають бути видовжені на цей проміжок. Тоді у людей, які живуть у передмісті, не буде проблем».

Михайло Сидорович: «Сьогодні перевізники ледве зводять кінці з кінцями. Понад 50–60% пасажирів є пільговиками. Є багато людей із підробленими посвідченнями, але водію немає коли перевіряти посвідчення пільговиків».