Переговори щодо безвізового режиму українці назвали однією з найбільших невдач року

14:35, 23 грудня 2016

Українці назвали найбільші успіхи та невдачі країни за 2016 рік. Найбільшим успіхом, згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», респонденти визначили перемогу Джамали на пісенному конкурсі Євробачення та виступ збірної України на Паралімпійських Іграх в Ріо-де-Жанейро. Невдачами респонденти вважають переговори з ЄС про надання Україні безвізового режиму, переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі та розслідування вбивств на Майдані у Києві в лютому 2014 року.

Також серед успіхів року опитані визначили ініціативу уряду з підвищення рівня мінімальної зарплати до 3200 грн, запровадження електронного декларування доходів чиновників, виступ збірної України на Олімпійських іграх в Бразилії, визволення з російського полону Надії Савченко.

Відносно успішними респонденти вважають початок проведення процедур державних закупівель через електронну систему Prozorro, зниження акцизу на ввезення вживаних машин з-за кордону, підвищення боєздатності армії, запровадження механізму конкурсного відбору держслужбовців та набуття чинності Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

Неоднозначні оцінки серед опитаних отримали реформа децентралізації влади, участь збірної України з футболу на ЄВРО-2016, запровадження квот на україномовні пісні на радіо та процес декомунізації.

Невдачами респонденти вважають переговори з ЄС про надання Україні безвізового режиму, переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі та розслідування вбивств на Майдані у Києві в лютому 2014 року.

Найнижчі оцінки по шкалі «успіх-невдача» отримали боротьба з корупцією, ситуація з тарифами на житлово-комунальні послуги, валютним курсом та з цінами на основні продовольчі товари та послуги.

Найкраще серед напрямів державної політики у 2016 році респонденти оцінили роботу у сфері обороноздатності країни. 41% опитаних вважає, що політика влади у цій царині була успішною, водночас майже 50% мають протилежну думку.

Реформу поліції успішною вважають 28% опитаних, неуспішною - 65%.

Децентралізацію успішною вважають 22% респондентів, не побачили позитиву у цьому напрямі 62%.

Переговори з Європейським Союзом про надання Україні безвізового режиму позитивно оцінили 18%, негативно – 74%.

Успішною політикою у сфері соціального захисту населення вважають 9% респондентів, неуспішною – 87%.

Підтримку малого та середнього бізнесу успішним напрямом політики вважають 9%, неуспішним – 77%; боротьбу з корупцією успішною вважають 8%, неуспішною - 89%; реформу судової системи успіхом вважають 8%, провалом – 84%; політику у сфері охорони здоров’я – 7% та 89% відповідно; обмеження впливу олігархів на політику – 6% та 89% відповідно.

Понад 90% опитаних визнали неуспішною діяльність влади у сферах забезпечення стабільності національної валюти, житлово-комунальних послуг та економічного зростання.

Лише 16% опитаних задоволені діяльністю президента України Петро Порошенка, 82% – не задоволені. Подібна ситуація і з оцінкою діяльності прем’єр-міністра Володимира Гройсмана: 16% респондентів заявили, що задоволені його діяльністю, не задоволені – 78%. Діяльністю голови Верховної Ради Андрія Парубія задоволені майже 11%, не задоволені – 82%.

Діяльністю парламентської опозиції задоволені 12% опитаних, не задоволені 78%; щодо коаліції оцінки ще гірші – лише 6% задоволені, 86% – не задоволені.