Близько 17:00 у вівторок, 24 червня, терористи під Слов’янськом з ПЗРК збили український військовий вертоліт МІ-8. За попередніми даними, загинули усі, хто перебував на борту – дев’ятеро людей, в тому числі троє членів екіпажу. Лише цієї ночі в зоні АТО було зафіксовано 8 випадків порушення перемир’я зі сторони терористів, в результаті чого загинув один і були поранені семеро українців.
Першими про збитий терористами вертоліт повідомили бійці Нацгвардії, які стали очевидцями трагедії. За їхніми словами, вертоліт підбили з переносного зенітно-ракетного комплексу (ПЗРК) під час злету з гори Карачун, де дислокуються українські військові.
За попередніми даними, в результаті падіння вертольота МІ-8, збитого терористами під Слов’янськом, загинули 9 українських військових. Про це заявив військовий експерт, керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук
«Вертоліт збитий терористами з ПЗРК. За попередніми даними, загинули 9 військовослужбовців, в тому числі троє членів екіпажу», – уточним Тимчук.
Загибель 9 українців також підтвердив воєнний журналіст Дмитро Гнап.
«Щойно розмовляв телефоном з командирами 95-ї аеромобільної, яка утримує гору біля Слов'янська. Загинуло три члени екіпажу і шестеро солдат (попередньо). Підійти до місця падіння зараз не можуть - вертоліт досі горить, вибухають НУРСи. Кажуть, навряд чи хтось вижив. Перемир'я, б**. Хлопцям - земля пухом», – написав він у фейсбуці.
Речник АТО Владислав Селезньов уточнив, що вертоліт було збито уже після повернення з блокпоста, куди були доставлені необхідні вантажі.
«На борту вертольота були спеціалісти, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення Плану мирного урегулювання конфлікту на сході України», – розповів Селезньов
Троє загиблих членів екіпажу вертольота, за даними ZAXID.NET, була направлені у зону АТО з місця постійної дислокації у містечку Броди, Львівської області.
Нагадаємо, що з п’ятниці українські військові, задіяні у проведенні антитерористичної операції, за наказом президента Петра Порошенка в односторонньому порядку припинили активні військові дії. Проте терористи відмовляються скласти зброю і залишити зону АТО.
Фактично провал «мирного плану» визнав уже і президент України. Під час зустрічі з віце-канцлером Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром Петро Порошенко розповів йому про вісім випадків порушення перемир’я лише у ніч з понеділка на вівторок, в результаті чого загинув один український військовослужбовець, а ще семеро отримали поранення.
Втім, наказу президента про відновлення активної фази АТО наразі нема.
***
Трагедія на горі Карачун стала уже далеко не першою, коли українські військові, що беруть участь в АТО на Донбасі, гинуть десятками. Загальна кількість українських вояків, що загинули з часу початку АТО, уже перевищила 180 людей, близько 300 отримали поранення різного ступеню важкості.
19 червня під смт Ямпіль Краснолиманського району Донецької області потрапили в засідку розвідники 24 окремої Залізної механізованої бригади, що дислокується в Яворові на Львівщині. Під час бою загинули 7 військовослужбовців. Того під Красним Лиманом загинули 12 десантників з Дніпропетровська, ще 25 отримали поранення.
18 червня у нічному бою біля селища Щастя на Луганщині загинули 15 вояків зі 128-ї гірсько-піхотної бригади (Мукачево) та 80-го аеромобільного полку (Львів).
В ніч на суботу, 14 червня, під час заходу на посадку в аеропорту Луганська двома ракетами з ПЗРК був збитий військово-транспортний літак ЗСУ, в результаті чого загинули 49 військових.
29 травня теж під Слов’янськом бойовики збили вертоліт МІ-8, на борту якого перебували 13 українських військових. Усі вони загинули, в тому числі і генерал-майор Сергій Кульчицький зі Львова.
22 травня в результаті несподіваного нападу терористів під Волновахою Донецької області загинули 16 українських вояків, ще 32 отримали поранення. Один із поранених пізніше помер у лікарні.