Особливо популярний капітальний ремонт. Аналітики пояснюють, грошей на купівлю нових квартир немає, тому люди оновлюють старі. Тим паче, ще весною цього року процедуру перепланування значно спростили. Тепер не потрібно витрачати купу часу та викидати кругленьку суму на отримання дозволу.
«Сьогодні, якщо ви хочете перепланувати квартиру, ви не маєте про це в когось перепитувати. Ви, фактично, можете зробити те, що вам хочеться. Потім ви повинні повідомити про це місцеві органи влади,» — каже юрист Олексій Дорошенко.
Проте, ці нововведення діють лише коли не порушуються капітальні конструкції. Якщо ж ви плануєте, наприклад, поєднати кімнати чи навіть квартири, добудувати ще один поверх за рахунок горища, або ж облаштувати льох, то у такому разі без дозволів не обійтись.
Якщо власники інших квартир не проти, то ви маєте звернутися із заявою до архітектурно-будівельної служби міста. Обов'язково, додати документи на квартиру та проект перепланування. Термін розгляду заяви – 10 робочих днів. За цей період вам видадуть або дозвільний документ, або ж письмову відмову.
За словами фахівців, існують перепланування, які неможливо «узаконити». Це винесення батарей на лоджію або балкон об'єднаний з кімнатою, а також будівництво ванної кімнати, кухні, туалету над житловими кімнатами.