Переселенка з Криму відкрила у Львові експериментальну виставку

21:25, 17 квітня 2015

Експозиція переселенки з Криму Анни Морозової «Старої казки пісня лебедина» представлена в Етнографічному музеї у Львові.

Жінка малювала портрети, пейзажі – зупинилася на експерименті з черпаного паперу, а ще припаяного штучного шовку. У її доробку – понад 60 виставок, а ще керівництво Спілкою художників в Євпаторії. Та це позаду: у час референдуму на півострові вона зібрала валізку і з рідними втекла на континент.

На виставці – роботи, які вдалося захопити з дому під час другого приїзду. Тепер же мисткиню надихає Львів. Жінка пише дитячі казки, а чимало ілюстрацій до них – також на півострові. Тож хоче переробити їх у модерному стилі. Розповідає, утікаючи, чимало творів ще й довелося дарувати кримським музеям.

«На останній виставці в мене було 60 робіт оформлених , в рамах стояли. Але в Криму дуже багато в майстерні залишилося: і офортний станок, і мольберт. Стільки років жили там, а доля викинула, як мушлю на берег», – поділилася спогадами художниця Анна Морозова.

Етнографічний музей, де й влаштували виставку Анни, першим відчинив двері переселенцям. А двері своєї оселі Морозовим відчинили музиканти.

«Це наші друзі вже, ми – одна родина. Їхня дівчинка вчиться в коледжі імені Труша. А ми музикою займаємося, дружина моя – піаністка. Так що ми разом об’єднані спільною музою», – розповів музикант Петро Лисак, який надав переселенцям своє житло.

Що далі – поки що кримчани бояться говорити вголос. Однак на запитання, чи повернуться у рідний Крим, відповідають неоднозначно.

«Ой... Важко сказати. Я не тішу себе ілюзіями. Ну, хотілось би, звичайно. Ми Крим залишили, але я надіюся, що все ж таки це не кінець», – поділився сподіваннями чоловік мисткині Ігор Морозов.