Переселенці із Криму відмовилися від служби у батальйоні «Львів»

15:07, 28 серпня 2014

У Львівській області з-поміж переселенців із Криму майже 20% – чоловіки призивного віку. Серед інших вакансій у центрі зайнятості їм пропонували роботу у батальйоні спецпризначення «Львів», а також військовослужбовців за контрактом. Однак воювати не захотів ніхто.

Про це у четвер, 28 серпня, під час круглого столу «Галичина і біженці», організованого ГО «Європейська Галицька Асамблея», розповів директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний.

«На сьогодні фактів, щоб хтось із чоловіків переселенців пішов саме на ці вакансії у мене немає», – зазначив Рісний.

Із 380 кримчан, до яких телефонували із Центру зайнятості, цікавилися послугами служби 93 переселенці. 36 із них отримали соціальні виплати, а 15 працевлаштували.

«Ми брали контакти тих людей, які селилися у Львові та пізніше зв’язувалися з ними. Як показала практика, третина людей, до яких ми телефонували, цікавилися послугами служби зайнятості», – зазначив Рісний.

Він також додав, що через брак вакансій Центр зайнятості звернувся до підприємців, які погодилися забезпечити кримчан роботою.

Зазначимо, що офіційно зареєстрована в управлінні соціального захисту населення кількість біженців із Криму у Львові станом на 27 травня – 5 191 особа. Втім, за словами керівника західноукраїнського офісу Крим-SOS Аліма Алієва, насправді кількість біженців майже вдвічі більша. Переселенці не хочуть офіційно реєструватися через побоювання, що їх зі штампом у паспорті не пустять до Криму. Інші не звертаються до управління соцзахисту через те, що забезпечені і не потребують допомоги.