Переселенці з Донбасу і Криму показали у Львові театральний перформанс

15:23, 9 лютого 2016

У Львові реалізували унікальний театральний проект, де акторами стали переселенці з Донбасу та Криму. Такий проект запропонував Львівський театр ім. Леся Курбаса за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та громадської ініціативи «Крим-SOS».

А починалося усе два місяці тому. Актори-курбасівці – Наталка Рибка-Пархоменко і Олег Стефан почали проводити майстер-класи для переселенців, аби їм легше було адаптуватися до нового міста. Частина групи – це львів'яни. Усі разом працювали над вправами, аби оволодіти своїм тілом.

«Ми пропонували вправи, у яких ти можеш побачити людину, усміхнутися, почути людину тілом, слухом, очима. Це дуже швидко наближає людей один до одного і відкриває», – розповів Олег Стефан.

І нарешті тепер учасники тренінгів вийшли до публіки в театрі ім. Леся Курбаса. Тренери не намагалися зробити з них акторів, лише допомогти в соціалізації.

«Оці 16 майстер-класів сприяли тому, що вони один одного пізнавали, пізнавали нас, вони один з одним ходили вже на каву після того, кудись їздили разом, вони настільки здружилися, що цей проект показав свою доцільність, це дуже короткий шлях до зближення», – поділилася враженнями Наталка Рибка-Пархоменко.

Усі учасники до того не мали стосунку до театру.

«Для мене це дуже цікаво, тому що все одно ти себе емоційно блокуєш перед чужими людьми, а на цих майстер-класах ми спробували себе відкривати, не соромитися своїх незвичних емоцій», – додала учасниця проекту з Луганська Катерина Птаха.

У перформансі «Лабіринт» читали вірші Шевченка, Антонича, Стуса і Чубая і багато співали. Переплели народні пісні українські і кримськотатарські.

Ельвіра Аблякімова переїхала до Львова з Криму. Із собою привезла й духовну спадщину своїх предків: «Я заспівала у цьому перформансі пісню, яку співала моя бабуся, і мені дуже приємно співати саме тут і показати іншим людям нашу культуру, розказати, які ми є», – зізналася Ельвіра Аблякімова.

«Міфи, стереотипи, які нашаровувалися роками, їх потрібно долати зараз тільки разом і тільки разом ми можемо зберегти нашу країну», – додав співзасновник громадської ініціативи «Крим-SOS» Алім Алієв.