Переселенці з Донбасу не реєструються у Львові, бо бояться мобілізації

14:14, 11 березня 2015

Переселенці з Донбасу здебільшого не поспішають офіційно реєструватись у Львові через страх отримати повістки і бути мобілізованими у зону АТО. Про це під час апаратної наради з управлінцями ЛМР повідомила виконувач обов’язків директора Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Оксана Рубай.

«Люди, які переселяються до нас з Донбасу бояться реєструватись у Львові, бо думають, що як тільки вони це зроблять, то одразу або найближчим часом отримають повістки і будуть мобілізовані для служби у зону АТО», - повідомила Оксана Рубай.

З її слів, у кримчан також є схожі перестороги. Переселенці з кримського півострова не поспішають реєструватись  за місцем уже фактичного проживання у Львові, бо бояться, що інформація про місце їхнього перебування у нашому місті буде використана проти них у випадку, якщо вони повернуться до Криму.

«Люди бояться, що документи, які зафіксують їхнє перебування у певний час у Львові буде використано проти них. Зокрема, вони думають, що можуть бути піддані переслідуванням у випадку, якщо коли-небудь повернуться до Криму. А вони, здебільшого, думають, що повернуться туди, а є й такі, що періодично їздять туди», - пояснила чиновник.

Зі слів Оксани Рубай, не поспішають реєструватись у Львові працездатні переселенці та сім’ї, які не мають дітей, а також пенсіонери. Натомість, зі слів чиновника, найчастіше у Львові реєструються багатодітні сім’ї з Луганська та Донецька.

Окрім того, зареєстровані переселенці зі сходу дуже часто приїжджають до Львова без документів, які посвідчують особу. Деякі  не встигають взяти зі собою свідоцтва та паспорти через вимушений спонтанний виїзд із зони АТО, а  деякі свідомо залишають їх вдома.

«Деякі просто закопують папери у підвалах будинків, десь біля своїх домівок, як власні скарби», - розповіла Оксана Рубай.

Вона зазначила, що у соціальних центрах, які працюють при всіх райадміністраціях Львова, активно допомагають переселенцям із відновленням втрачених документів і цей процес, зазвичай, є тривалим та трудомістким, потребує залучення ресурсів міністерства соціальної політики України.

Загалом, зі слів в.о. директора львівського міського центру соціальних служб, станом на сьогодні перебувають у Львові 4750 переселенців із Донбасу та Криму. 54% із вимушено переселених – це люди працездатного віку, 24% - діти, 18% - пенсіонери та 4% - люди із інвалідністю.

Нагадаємо, перші вимушені переселенці почали приїжджати до Львова у квітні 2014 року. Тоді здебільшого кримські татари втікали з анексованого Росією Криму, боячись переслідувань з боку самопроголошщеної влади. Жителі Донбасу почали переселятись до Львова, починаючи з червня 2014 року.