2 листопада переселенці з Луганщини та Донеччини провели у центрі Львова марафон-мітинг на підтримку українського Донбасу та проти псевдовиборів голів так званих ДНР та ЛНР, які відбуваються в окупованих сепаратистами містах сьогодні. Понад 60 людей зібралися об 11:00 біля Опереного театру на пр. Свободи та висловили свою підтримку проукраїнським мешканцям сходу, дякували українській армії та сподівались, що їх почують родичі і друзі в окупованих містах.
Анастасія з Луганська, яка вже багато місяців проживає у Львові, розповіла ZAXID.NET, що акція солідарності з українським Донбасом для неї дуже важлива, бо на сході досі є багато людей, які вважають себе українцями, стояли з перших днів на луганському Майдані, не ходили на жодні псевдовибори, організовані силами сепаратистів і вірять, що Україна переможе. З її слів, жодні псевдовибори голів сепаратистських організацій не можуть змінити суті Донбасу, який, на її думку, залишається українським.
"Я можу говорити від імені своїх родичів, однодумців та друзів, які залишились там, ми не визнаємо ніяких виборів ніяких ДНР чи ЛНР, ми не обирали цю війну і цю окупацію, ми бачимо Донбас лишень у складі України", - заявила Анастасія.
Олег, Дарина та їхня донька Валерія приїхали з Краматорська ще у червні. Відтоді живуть і працюють у Львові. Батьки ж залишились на Донбасі, і намагаються не втрачати віру у те, що схід буде визволено від сепаратистів.
"Як тільки у Краматорську з'явились перші незрозумілі обличчя з характерним російським акцентом, ми одразу почали шукати варіантів, як покинути цю небезпечну зону, - розповідає Олег, - але там залишились наші батьки, ми постійно підтримуємо з ними зв'язок, намагаємось підтримувати їх, бо вони реально борються, не ходять на ці сепаратистські вибори, і живуть у постійному напруженні".
Зі слів Дарини, її брат проживає у Маріуполі, і він постійно повідомляє їм, що серед людей велике напруження, бо останніми днями почали поширювати інформацію про те, що нібито російські війська заходять на територію України і невдовзі знову можуть розпочатись активні бойові дії, за Маріуполь зокрема.
"Люди бояться, вони напружені, але надії не втрачають, і ми тут сьогодні для того, аби їм показати, що ми з ними", - розповіла Дарина.
Після тридцятихвилинного мітингу біля Оперного театру, переселенці закінчили свій марафон-мітинг пішою ходою до пам'ятника Тарасові Шевченку під виконання гімну України.