Переселенці з Криму, які проживають на Київщині, можуть залишитися без житла

11:15, 29 травня 2014

Біженців з Криму можуть виселити з тимчасових помешкань вже на початку наступного місяця, оскільки 1 червня закінчується оплачений термін їхнього проживання в санаторіях і базах відпочинку Київської області.

За словами голови благодійного фонду «Кримські біженці» Миколи Подоляка, близько 600 біженців можуть просто залишитися на вулиці.

«Зараз кримчани живуть в семи поселеннях - це санаторії та бази відпочинку у Київській області. Весь цей час їхнє проживання та харчування оплачували приватні меценати через Товариство Червоного хреста. Але на початку травня платежі припинилися, і тепер керівництво санаторіїв наполягає на тому, щоб люди з'їжджали», - розповів Подоляко, якого цитує Сегодня.

У Товаристві Червоного хреста повідомили, що передати в допомогу біженцям можуть лише 100 тис. грн , які виділив держбюджет на допомогу переселенцям. Але цих грошей на всіх не вистачить.

У приватному гуртожитку «Журавушка» (смт. Велика Димерка) зараз проживає близько 126 біженців - 85 кримчан і 30 жителів зі східних регіонів. За словами переселенця з Криму Сергія Валанчука, плата за проживання біженців у санаторії не надходить уже понад два тижні.

«Ми єдині біженці, які живуть у приватному, а не в державному секторі. Так що керівництву гуртожитку гроші перераховували не лише за наше харчування (48 грн в день на людину), але і за проживання - 40 грн на добу за дорослого і 35 - за дитину. Але перерахування припинилися 5 травня і директор «Журавушки» вже заявив нам - або ми платимо за проживання 900 грн на місяць з людини за ліжко-місце, або шукаємо собі нове житло», - розповів Сергій.

Живуть переселенці в «Журавушці» вже понад два місяці.

«Коли ми приїхали в цей «санаторій», тут не було абсолютно нічого - ні ліжок, ні стільців. За гроші, які перераховувалися керівництву, купили меблі, матраци, подушки, ковдри, постільна білизна. Небайдужі кияни допомогли деякою технікою - старими телевізорами, холодильниками. Привезли речі, а продуктами харчування і донині нам допомагають», - додала Ксенія Іванова, біженка з Севастополя, яка приїхала до Києва з двома 15-річними синами і 18-річною дочкою-студенткою.

Втім, керівництво гуртожитку назвало зовсім інші тарифи на проживання.

«По 900 гривень ми ні з кого брати не будемо, але проблему з оплатою потрібно вирішувати! Попросимо тих, хто влаштувався на роботу, оплачувати хоч комунальні рахунки - по 150-200 гривень з людини на місяць. Виселяти з гуртожитку нікого не будемо, ми не нелюди!», - запевнив голова гуртожитку «Журавушка», Олександр Маслюк.

У санаторії КП «Київпастранс», де живе близько 600 біженців з Криму, виганяти людей на вулицю теж не планують.

«Ми поселили людей в санаторій у Пущі-Водиці з власної ініціативи і вони будуть жити там стільки, скільки буде потрібно! Звичайно, рано чи пізно потрібно буде вирішувати щось з подальшим житлом для цих людей, але вже точно не 1 червня», - сказав гендиректор КП Микола Ламбуцький.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на 28 квітня понад 1,5 тис. біженців з Криму прийняла Львівщина.