Переселенцям у Львові видали майже 700 українських паспортів

17:34, 8 грудня 2014

670 вимушених переселенців зі сходу та Криму отримали у Львові нові паспорти. Для отримання такої послуги з усієї області їх скеровують в обласний паспортний сервіс «Документ». Там віднедавна для цього почала працювати так звана кімната АТО, де люди можуть як отримати консультацію, так і подати заявку на необхідні документи. 

«Деякі люди приїжджають заможні, зразу знаходять собі квартири. А є такі люди, які дійсно голі-босі і без будь-яких документів», - розповідає інспектор кімнати консультацій для переселенців Жанна Караман. 

Таких відвідувачів вона хоч і приймає щодня, але багатьох із них пам'ятає навіть на прізвища і впізнає по голосу телефоном.

16-річна Даша Якушева приїхала з Луганська з мамою. Там у неї залишився батько. У паспортному сервісі у Львові дівчина отримала свій перший паспорт. 

«Я подала документи ще у Луганську. Але коли ми звідти поїхали, довелось заявку писати вже тут. Приблизно за місяць мені подзвонили, що мій паспорт готовий», - розповіла Даша. 

За новим паспортом прийшла і Олена Рой. Вона родом із Керчі, але вийшла заміж за львів'яна. Жінка перейшла на прізвище чоловіка, однак прописку хотіла зберегти кримську: «У Керчі в мене залишилась мама, у нас житло і присадибна ділянка. Тому виписуватись звідти я не хотіла, хоч і переїхала жити до чоловіка на Львівщину», - розповіла Олена. 

Але видати паспорт на чоловікове прізвище Олені відмовлялися скрізь, куди тільки вона не зверталась. І лише у Львові у паспортному сервісі вона змогла отримати новий документ. 

Серед звернень, які подають у Львові вимушені переселенці, найбільше про оформлення паспорта. Але саме вихідці зі сходу часто просять не ставити їм у документі штамп із львівською реєстрацією. 

«Бували випадки, коли людина поверталася з таким штампом у Луганську чи Донецьку область і їх катували. Нам розказували дуже багато таких історій. Тому ми намагаємося вислухати людину і якщо є можливість в законодавстві - не проставляти штамп, аби допомогти людині виписати новий паспорт замість втраченого», - зазначила завідувач сектора централізованого оформлення документів Тетяна Чічірко.

Водночас, за словами посадовця, після отримання внутрішнього паспорта переселенці дуже часто одразу ж замовляють і закордонний.