Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк оприлюднив п’ять принципів, за якими урядова команда готова продовжувати свою роботу. Про це Яценюк заявив увечері 7 лютого у «10 хвилинах з прем’єр-міністром».
За його словами, перший принцип – це відсутність політичного тиску і політичної корупції.
«Жодна з політичних фігур чи бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і заставляти його приймати ті рішення, які суперечать політиці міністра і інтересам української держави», – заявив голова уряду.
«Більше ніяких політичних квот в органах державної влади і управління. Жодних політичних і бізнес-інтересів у керівництві державних компаній і державних банків», – додав він.
Другий принцип, за словами Яценюка, – повна нетерпимість до корупції – політичної і економічної.
«Будь-які призначення у державні компанії будуть здійснюватися виключно через незалежний номінаційний комітет. І 60 найбільших державних компаній отримають нових і незалежних керівників. Незалежних як від політичних фракцій і партій, так і від бізнес-груп і бізнес-еліт», - сказав прем’єр.
Третій принцип, наголосив він, – «повної прозорості діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України».
«Ми повинні побороти телефонне право та будь-які спроби тіньових домовленостей за лаштунками прозорої української політики», – сказав Яценюк.
Для цього, за його словами, Кабінет міністрів ухвалить рішення про запровадження Кодексу етичної поведінки державного службовця та внесе до Верховної Ради Кодекс доброчесності політичного діяча.
«Ці рішення передбачають обов’язковість фіксації всіх зустрічей та перемовин політичних діячів та керівників органів державної влади в Україні», – сказав він.
Четвертий принцип – принцип відповідальності.
«Це означає, що уряд виконує свою частину роботи як виконавча гілка влади. Але український парламент голосує за ті закони, які необхідні для проведення реформ в країні, і довіряє уряду, який він сформував. І допомагає уряду змінювати країну і проводити правильні рішення для України», – заявив Яценюк.
П’ятий принцип, сказав він, – це принцип «розподілу влад».
«Президент України є главою України. І Кабінет міністрів відповідальний перед президентом», – сказав Яценюк.
Він зазначив, що міністри прийняли рішення повернутися назад до уряду, щоб проводити зміни в країні на цих принципах.
«Я відверто маю визнати, що ми зробили багато помилок, що часто-густо ми не встигали за виром подій, що треба швидше і швидше проводити реформи. Але я так само прошу визнати те, що цей уряд за 12 місяців зробив реформ і змін у країні більше, ніж усі попередні уряди за два десятки років», – зазначив він.
«Якщо хтось вважає, що уряд не виконує програму і не проводить реформи, до парламенту можна внести 150 голосів резолюцію недовіри уряду і проголосувати відповідну відставку. ... Але перестаньте нас лякати відставкою. Зараз мова не про персоналії, а про конкретні ціннісні речі», – підсумував голова уряду.
Нагадаємо, 5 лютого Арсен Яценюк заявив, що Кабінет міністрів України піде у відставку в повному складі в разі, якщо Верховна Рада України прийме рішення про його переформатування.
Як інформував ZAXID.NET, в Україні загострилася політична ситуація після відставки міністра економіки Айвараса Абромавичуса. Дещо раніше у відставку подав міністр агрополітики Олексій Павленко, але у четвер, 4 лютого, він, а також міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі і міністр інформаційної політики Юрій Стець відкликали свої заяви про відставку. Натомість Абромавичус заявив, що не відкликатиме свою заяву.