Перевірка на Львівській митниці прикривала контрабанді схеми, - Колодій

22:15, 20 квітня 2011

На наступній сесії Львівської обласної ради депутати ухвалять повторне звернення до Президента України щодо Державної митної служби України з вимогою перевірити результати комплексної перевірки на Львівській митниці у березні цього року, за результатами якої звільнено 27 працівників. За словами заступника голови обласної ради Петра Колодія, перевірка мала на меті «прикрити» контрабандні схеми.

«Ми будемо звертатися про додаткову перевірку, щоб перевірила діяння тієї перевірки, чим вона тут займалася. Будемо повторно звертатися до Президента, до прем’єр-міністра, мабуть, до Верховної Ради, щоб створювали тимчасову комісію», - розповів на прес-конференції 20 квітня перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій.

«Ми зараз вже володіємо фактами (про контрабанду – ред.), ми зараз вже створюємо свою депутатську комісію, будемо просити, щоб залучити нас, наших членів комісії, яка створена в обласній раді», - додав депутат облради від ВО «Свобода», голова постійної комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради Михайло Блавацький.

Так, «свободівці» висловили своє незадоволення тим, що комісія з комплексної перевірки, яка перевіряла Львівську митницю з 14 по 29 березня, зосередилася на справах за 2008-2009 роки, не викриваючи сучасні порушення і контрабандні схеми.

«За 2008 рік вони провели, 51 людина була - полковники, підполковники проводили тут комплексну перевірку. Чому не перевірили те, що найбільше турбує сьогодні державу? За 2011 на одному з складів, №4 у Запитові, була розмитнена ота вся контрабанда. Чому там вони цього не перевірили? А тут не треба мати багато арифметики, тут береться один листок – польська сторона-наша сторона – і отримаємо результат», - зазначив Блавацький.

Так, Петро Колодій вказав на те, що 29 січня через польсько-український пункт пропуску пройшов автомобіль, який на польському боці задекларував товар на суму 4,753 млн євро, а на українському – лише 294,48 тис. грн. Внаслідок цього бюджет, за його словами, втратив значні кошти. «Комісія працювала для того, щоб прикрити цей злочин, який відбувся в особливо великих розмірах – вкрадено в держави близько 5 млрд грн», - зазначив він.

Під час прес-конференції заступник голови облради знову зазначив, що контрабанда на Львівській митниці відбувається насамперед на користь трьох підприємств: «Веліра», «Стега» і «Будпромсервіс».

На запитання кореспондента ZAXID.NET , звідки він отримує таку детальну інформацію про події на Львівській митниці, зважаючи на те, що він неодноразово заперечував свій зв’язок з митними структурами, Петро Колодій сказав, що його інформують звільнені працівники митниці.

Як інформував ZAXID.NET , з 14 по 29 березня на Львівській митниці тривала комплексна перевірка, за результатами якої було звільнено 27 осіб за порушення присяги державного службовця.