Перевізники Львова хочуть обмежити перевезення пільговиків

11:31, 9 жовтня 2014

Для врегулювання ситуації з перевезенням пасажирів-пільговиків перевізники Львова пропонують обмежити перевезення пільгових категорій пасажирів у громадському транспорті. Таку пропозицію вони висловили 8 жовтня під час проведення круглого столу на тему «Пільги в громадському транспорті: гарантії влади і реалії сьогодення».

var rightAdvDiv = document.getElementById('right_advt'); if ( rightAdvDiv != null && !isMobileDevice) { document.MAX_ct0 = unescape('INSERT_ENCODED_CLICKURL_HERE'); var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php':'https://adv.lux.fm/www/delivery/ajs.php'); var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999); if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ','; document.write (" <\/scr"+"ipt>"); }

Зокрема, перевізники пропонують чотири варіанти врегулювання перевезень пільговиків: обмеження часу дії пільгових посвідчень у робочі дні; обмеження категорій пільговиків, які мають право на пільгові перевезення; обмеження кількості пільговиків, які можуть одночасно перебувати в одному автобусі або ж ввести на кожному маршруті по одному автобусу, який перевозитиме пільговиків.

Натомість заступник прокурора Львова Олег Соболь зазначив, що будь-який із цих варіантів не є до кінця законним.

«Особа має право на пільгове користування громадським транспортом згідно з посвідченням, і обмеження цього права може розглядатись як порушення соціальних гарантій», – зазначив він.

Водночас перевізники зауважили, що саме питання про пільгові перевезення не врегульовано на законодавчому рівні. Зокрема директор ТзОВ «Міра і К», яке займається пасажирськими перевезеннями у місті Львові, Микола Шкурган зазначив, що у державному бюджеті закладено лише 50% від затребуваної суми на відшкодування пільгових перевезень, але реально відшкодовується лише майже 10%.

«За рік автобуси міста перевозять приблизно 110 млн пасажирів, 22 млн з них, а це майже 20%, пільговики», – уточнив Микола Шкурган.

Також він додав, що повністю порахувати скільки пільговиків у день перевозить той чи інший автобус неможливо, адже законодавство не передбачає можливості контролю та облікування пасажирів.  

У свою чергу в управлінні транспорту Львівської міської ради зазначають - єдиний спосіб врегулювати ситуацію із пільговими перевезеннями - скасувати пільги та виплачувати усім з 51 категорії громадян, що мають право на пільговий проїзд, адресну фінансову допомогу.

«Будь-який із запропонованих перевізниками варіантів у тій чи іншій мірі є незаконний. Якщо ж люди просто отримуватимуть доплати для проїзду у громадському транспорті, це зніме причину конфлікту між пасажирами та перевізниками», – розповів заступник начальника управління транспорту Львівської міськради Ігор Собенко.

За підсумками круглого столу перевізники вирішили звернутись до міського голови Львова та Кабінету міністрів України з проханням врегулювати ситуацію з пільговими перевезеннями у місті Львові.