Перейменування вулиць потягне незручності та витрати для львів’ян, - чиновниця

17:45, 1 квітня 2011

Перейменування вулиць тягне за собою чимало додаткових клопотів та витрат, може створювати несподівані незручності для мешканців, підприємців, установ. Про це, коментуючи інформацію про очікувану зміну у Львові назви вулиці Степана Бандери на Героя України Степана Бандери та назви вулиці Романа Шухевича на Героя України Романа Шухевича, 1 квітня повідомила заступник з соціально-економічних голови Галицької адміністрації м. Львова Ярослава Білостоцька.

Я.Білостоцька прокоментувала ZAXID.NET : «До прикладу, якщо я є мешканкою вул. Степана Бандери, і дізнаюся, що є ухвала сесії Львівської міської ради про зміну назви вулиці на «Героя України Степана Бандери», то маю звертатися у паспортний стіл, щоб отримати відповідний штамп про зміну в паспорті у записі про місце проживання. Власникам квартир у такій ситуації треба буде звертатися про внесення змін у правовстановлюючі документи на їх помешкання.

Вона додала: «Крім того, ЛКП мають також внести зміни в усі ті документи, які стосуються мешканців, а їх проходить маса. До того ж відділ державного реєстру виборців, який облікує виборців району, повинен буде внести зміни по кожній особі, що проживає на вулиці, де змінилася назва».

Я.Білостоцька зазначила: «Коли Львівської міської ради винесе таку ухвалу, у процесі внесення змін у документи буде задіяна неймовірно велика кількість служб, установ, органів: ЛКП, паспортно-реєстраційні міграційні відділи, управління державної реєстрації, Бюро технічної інвентаризації, де реєструються свідоцтва на право власності житлових і нежитлової нерухомості, необхідно також буде вносити зміни в карти, інформаційні, телефонні довідники, не кажучи уже про виготовлення самих таблиць, які коштують не мало».

Найбільше ж додаткових витрат і грошей перейменування може принести юридичним особам. «Юридичним особам доведеться змінювати правовстановлюючі документи. Це – перереєстрація, треба буде звертатися в управління державної реєстрації, ще в інформаційний центр Міністерства юстиції. Це однозначно несе витрати і величезні незручності», - зазначила заступник з соціально-економічних голови Галицької адміністрації м. Львова. До слова, на вул. Ст. Бандери розташовані офіси різноманітних фірм, закладів, державних установ, Національний університет «Львівська Політехніка».

Нагадаємо, рішення про перейменування вул. Ст. Бандери та Р.Шухевича було прийняте під час зборів депутатів міськради біля пам’ятника провідникові ОУН Степану Бандері 13 січня 2011 року. Як зазначив у коментарі ZAXID.NET депутат Львівської міської ради від ВО «Свобода» Юрій Михальчишин, «перейменування двох львівський вулиць покликане зафіксувати в топографічному сенсі та в свідомості львів’ян незмінний статус Романа Шухевича і Степана Бандери як Героїв України, не залежно від того, в якому юридичному статусі їх сприйматимуть донецькі апеляційні суди». За його словами, рішення ще треба юридично узаконити.