Вчора мобільний оператор «Київстар» запустив у комерційну експлутацію 3G-мережу у Львові. І вже у перший день швидкісним інтернетом скористалось понад 40% абонентів компанії у Львові.
Як стверджують у «Київстар», львівські користувачі найбільш активніше використовують 3G у порівнянні з абонентами інших міст, де проходило тестування мережі нового покоління «Київстар». Для прикладу, у середньому використання даних одним абонентом у Львові протягом доби сягало 92 Мб, а в Києві цей показник становив лише 47 Мб.
3G у Львові тестувало майже 6 тисяч людей
З 18 травня «Київстар» запустив тестування 3G у Львові. Доступ до мережі отримало близько 2% абонентів у місті. Сьогодні, 9 червня, під час презентації запуску мережі у Львові технічний експерт 3G-офісу компанії «Київстар» італієць Алессандро Ананія розповів, що у Львові мережу тестувало 5856 людей.
«Цих користувачів ми вибрали відповідно до типу пристроїв, які вони використовують, операційної системи і за типом поведінки у мережі. Це було необхідно, аби отримати презентативну вибірку усього населення міста», - каже він.
Протягом технічного тестування мережі 3G від «Київстар» львів’яни всередньому щоденно використовували у 1,5 рази більше даних, аніж мешканці інших міст. «У Львові цей показник становив 92 Мб, у Борисполі – 71 Мб, у Броварах – 49Мб, у Києві – 47 Мб. Якщо порівняти у середньому споживання інтернету в Європі, то у них показник складає близько 80 Мб проти 90 Мб у Львові. Збільшення було зумовлене очікуванням абонентів, які хотіли випробувати мережу. Окрім того, ми дозволили користуватись 3G безкоштовно», - сказав Алессандро Ананія.
У використанні 3G під час тестувань у нашому місті протягом доби було два пікових періоди: 10:00 – 13:00 та 21:00 – 23:00. «Якщо говорити про голосові послуги, то найбільш активний період був після 17:00», - зауважив Алессандро Ананія.
Також у «Київстар» досліджували вподобання львів’ян. Наприклад, при 2G 48% трафіку становив перегляд сайтів, 22% - соцмереж і 13% - це потокове відео. Однак під час тестового періоду 3G користувачі найактивніше дивились відео. Зокрема, 46% - це потокове відео, 31% - сайти і 10% - соцмережі. За словами експерта, так само є збільшення проценту ігрових послуг Р2Р.
Щодо найпопулярніших ОТТ-сервісів, то на перше місце з приходом 3G вийшов Skype, а вже потім йдуть Viber та текстові повідомлення, які були популярнішими при 2G.
«Ми рівномірно покриваємо зв’язком усе місто. Ми не виділяємо якихось пріоритетних зон. Для суцільного покриття Львова і підтримки якісного сигналу для 3G-мережі працює 150 базових станцій. Відтак у порівнянні з конкурентами у нас найбільша кількість базових станцій, які будуть підтримувати зв'язок нового покоління. Ми хочемо розбудувати подібну за параметрами, якостями мережу зв’язку і в інших містах України», - розповів Алессандро Ананія.
Зробив «закачок» на 29 Гб
Коли учора «Київстар» дав доступ до 3G для усіх львів’ян, то соцмережі заполонили результати тестів на швидкість. У більшості випадків Speedtest показував 4-6 Мб/сек. Подекуди швидкість сягала 12 Мб/сек.
Швидкість 3G сягала 12,3 Мб/сек (фото Віталій Мартиник)
«Тепер увімкнувши свій пристрій ви можете бачити активний значок 3G. Не потрібно надсилати жодних повідомлень оператору. Ми зробили так, щоби ця послуга підключалась самостійно. У перші години запуску вчора, 8 червня, навантаження зросло в 5 разів – до 300 Гб на годину», - каже Алессандро Ананія.
«Ми побудували мережу, яка передбачає масове використання. Кожна людина яка має смартфон, інший пристрій, який працює з 3G, може користуватись новою мережею. Нині єдина перешкода для користування 3G - це лише пристрій абонента. Ми, звичайно, ще проводимо освітню роботу, оскільки деякі люди мають вимкненою цю функцію на телефонах, які насправді підтримують 3G», - розповіла керівник проектного 3G-офісу «Київстар» Тетяна Суміна.
Всі абоненти «Київстар» автомативно отримали 3G і можуть користуватися швидкісним інтернетом на засадах їх тарифного плану. «У багатьох абонентів на сьогодні вже є підключена послуга мобільного інтернету за допомогою 2G-мережі. У цій мережі встановлено певний ліміт на місяць для кожного тарифного плану. Люди можуть залишатись на існуючих тарифних планах. Якщо є потреба користуватись інтернетом більше, вони можуть докуповувати пакети інтернету або міняти тарифний план», - пояснила Тетяна Суміна.
«Київстар» пропонує додаткові пакети з 3G-інтернетом з абонплатою від 20 до 150 грн на місяць (від 250 Мб до 3000 Мб). А також 5 нових тарифних планів з абонплатою від 25 до 150 грн на місяць. Зокрема, пакет «Для смартфонів» включає 500 Мб мобільного 3G-трафіку, а також розмови всередині мережі без обмежень (55 грн на місяць). Тариф «Все включено» передбачає 1,5 Гб мобільного трафіку, дзвінки без обмежень (95 грн/місяць), план «Все включено. Екстра» - 2,5 Гб, безлімітні дзвінки всередині мережі (150 грн/місяць).
Крім того, абоненти двох останніх тарифних планів матимуть можливість безлімітного доступу до соціальних мереж. «Найбільшим цікавим продуктом є нетарифіковані соціальні мережі. Це перший вихід таких продуктів на ринок України. Повний безліміт на соцмережі», - каже Тетяна Суміна.
У «Київстар» вважають, що запропонований ними максимальний обсяг Мб буде достатнім для абонентів. «Зараз люди намагаються використати нові можливості, які тільки можна. Ми навіть маємо одного користувача, який зробив «закачок» на 29 Гб. Ми не розуміємо, що він там робив. Є люди, які випробовують технологію на міцність. З точки європейського досвіду, то достатньо 1,5 Гб. Ми думаємо, що наші тарифні плани задовольнять клієнтів. Теперішній бум я списую на спрагу», - уважає керівник проектного 3G-офісу «Київстар» Тетяна Суміна.