Перший гідроагрегат запущено на Дністровській ГАЕС

11:15, 22 грудня 2008

На Дністровській ГАЕС 21 грудня о 7.25 відбувся експериментальний пуск першого гідроагрегату. Названо унікальний гідроагрегат "Слава". Експериментальний пуск пройшов успішно. Гідроагрегат переведено в режим роботи синхронного компенсатора. Гідроагрегат став одним найпотужніших зворотних агрегатів світу.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-центрі генерального підрядника будівництва Дністровської ГАЕС компанії ТОВ "Енергопром", перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС, ротор якого має вагу 780, а статор - 540 тонн, у рух привела одна із турбін Дністровської ГЕС-1, яка розміщена на відстані майже 20 кілометрів. Гігантську масу гідроагрегату, що має величезний маховий момент, повільно приведено в рух з наростаючим прискоренням струмом від Дністровської ГЕС-1, частота якого плавно зростала від нуля до 50 герц. Такий режим частотного пуску - "спина до спини" став унікальним експериментом у розвитку енергетики України.

Керував процесом запуску агрегату Герой України, заслужений енергетик, генеральний директор ВАТ "Укргідроенерго" (замовника будівництва ГАЕС) Семен Поташник.

У травні 2009 року гідроагрегат буде переведено у насосний, а у вересні - у генераторний режим. Потужність гідроагрегату "Слава" - 430-480 МВт.

На будівництві цього об’єкту зайнято 50 субпідрядних організацій, щодня тут працює до 3000 тисяч працівників. Усе обладнання, більшість з якого є унікальним і не має світових аналогів, виготовлено вітчизняними машинобудівниками, зокрема заводами "Турбоатом", "Електроважмаш", "Енпаселектро".

У цьому році на будівництві Дністровської ГАЕС освоєно понад 700 млн грн.

Довiдка ZAXID.NET

Будівництво Дністровської ГАЕС розпочато 25 років тому в Чернівецькій області на Дністрі. Дністровська ГАЕС матиме загальну потужність 2,3 тис. МВт. Тут працюватимуть сім гідроагрегатів. Це буде найбільша гідроакумулююча станція Європи і шостий за масштаби проект гідроенергетики у світі.