Перший рік на посаді

10:30, 21 листопада 2016

19 листопада минає рівно рік, як мене обрали головою Львівської обласної ради. Інформація про те, що вдалося досягнути за цей період, - до вашої уваги. Трохи «longread», та раз у рік можна.

Вочевидь, цінність звіту буде вищою, якщо викладати те, що вдалося досягнути усій команді: голові, заступникам, депутатському корпусу, який підтримував ініціативи і виконавчому апарату. Тому, на Ваш розсуд, саме така версія звіту.

Львівська обласна рада цього скликання, вперше за історію, має дев'ять фракцій у своєму складі. Тож, слід розпочати з того, що пошук консенсусу для прийняття рішень є дуже непростим. Але разом ми продемонстрували, що здатні досягати компромісу і вчасно ухвалювати рішення. Підтвердженням цьому є нижче наведена статистика.

До головних ознак нової ради варто додати курс на призначення керівників комунальних закладів, підприємств винятково шляхом відкритого конкурсу, застосування ProZorro, оприлюднення та громадське обговорення проектів найважливіших рішень.

Прийнято акцентувати на головних досягненнях. Таких я виділяю 7.

Розпочну з головного - про інтереси місцевих громад, які постійно тримаємо в центрі уваги. Передовсім, через механізм підтримки ініціатив «знизу», знаний на Львівщині, як конкурс мікропроектів. Детальніше про це описано тут, але тим, хто не любить переходити за посланнями, – скажу двома реченнями. Це 1429 заявок, за якими стояли тисячі небайдужих громадян нашої області, які прагнуть змін у своїх громадах. Із них визначено 691 переможець, які окрім 54 млн грн з обласного бюджету залучили ще 79 млн грн на покращення шкіл, садочків, народних домів, ФАПів і вуличного освітлення. І все це прозоро та максимально візуалізовано.

Наступне досягнення - значний поступ в частині транспортної і спортивної інфраструктури області. Дороги Львівщини змінилися завдяки спільній праці у єдиному трикутнику: корпус народних депутатів від Львівщини, Львівська обласна рада і Львівська обласна державна адміністрація. Вперше вдалося реалізувати концепцію: «кожному району по 5 млн грн на комунальні дороги». Але ще більший поступ відбувся у підходах до спортивної інфраструктури. 20 штучних полів і 44 спортивні майданчики - це наш спільний внесок у розвиток аматорського спорту і цю межу потрібно підвищувати далі.

Новий проект Перспективного плану або поштовх до створення об'єднаних територіальних громад. На громадське обговорення, затвердження в розрізі кожного району окремо, пішло чимало часу поточної сесії. Проте маємо добрий результат, - мапа перспективних громад, більшість із яких, - дійсно будуть спроможними. І процес створення ОТГ, очевидно, вже став незворотним. Були і труднощі на цьому шляху: дехто з великих міст, включно зі Львовом, потрапив до категорії тих, кому це не потрібно, або, хто «пізно запрягає». Проте переважна більшість ухвалені після «тривалого марафону» у вигляді громадських обговорень і засідань постійної комісії.

Допомога українській армії та вшанування Героїв. У «портфелі рішень», прийнятих Львівською обласною радою, і програма підтримки військових частин, і рішення щодо визнання добровольців, і програма встановлення коштом бюджету хрестів на могилах Героїв та, безпосередньо, на сході, де ми з ними попрощалися назавжди. Окрім цього, в раді волонтери і учасники АТО об'єднані у дві міжфракційні групи, тож тих, хто займається підтримкою війська і демобілізованих - дійсно багато. Організовано кілька поїздок з метою реабілітації та відпочинку Героїв та їхніх дітей за кордон.

Налагодження тісної співпраці з Луганщиною. Історично так склалося, що більшість великих військових частин із Львівщини боронили небо і землю саме цього краю. На сьогодні, значна частина районних та міських рад, після організованих двосторонніх зустрічей, підписала угоди про співпрацю. Саме завдяки зусиллям Львівської обласної ради і інших самоврядних органів, число діток з Луганщини, які відвідали наш край пішло на сотні, культурні заходи за участю колективів луганчан стали регулярними. Одним з останніх заходів, який, сподіваюся, теж стане постійним - стала ініціатива з обміну вчителями.

Луганські педагоги навчають дітей Львівщини

Цими вихідними 25 львівських вчителів повернулися з Луганщини, де вчили місцевих школярів

Майже місяць 25 освітян із Львівщини навчали у луганських школах маленьких громадян України, а 25 вчителів сходу працювали педагогами на наших теренах.

Активна позиція у вирішенні екологічних питань. Серед ухвалених радою рішень - збільшення видатків на охорону навколишнього середовища та врегулювання проблем лісокористування. А ще новий підхід до затвердження надрокористування, де провідними стають консультації із місцевими радами. Сподіваюсь і на те, що ця каденція допоможе з утворенням нових національних парків на Львівщині.

Міжнародне співробітництво. Провідним у результатах стане лише 2018 рік, проте вже сьогодні маємо підписаних 5 угод між обласними установами та польськими партнерами в рамках PL-BY-UA, японський грант на ОХМАТДИТ (на фото), проведений у Трускавці самоврядний Форум місцевого розвитку і домовленості з програмами DESPRO, ПРООН та Stadytours на 2017 рік.

Окрім цього, раді вдавалося вчасно і адекватно реагувати на актуальні проблеми міжнародних відносин.

І кілька слів про перспективу.

Провідними визначаємо для себе три цілі:

Перша - зростання енергоефективності. Реалізація комплексних енергоощадних заходів в обласних установах буде одним з наших пріоритетів на наступні роки. З одного боку, - за прикладом у вигляді Львівського обласного центру крові, де завдяки енергоаудиту і відповідним реагуванням за кошти бюджету і грантів вдалося зменшити споживання на понад 30%. З іншого – передача котелень у приватні руки за умови заходів зі заміни теплогенерації і мереж, які дозволять зменшити споживання на 10% і більше. Ну, і слід, очевидно, виходити і на «теплі кредити», власне, для обласних комунальних закладів, - інакше ніколи не зійдемо з «газової голки» і завищеного споживання теплоносіїв. А установ у нас багато.

Друге - ефективне управління комунальним майном. З одного боку - орендні ставки мають продовжувати зростати. З іншого - ми не виконали у 2016 р. план по надходженнях від приватизації, який собі ставили. Ті частини майнових комплексів, які не використовуються бюджетними установами і не є критично важливими для функціонування області, - мають бути відкрито реалізовані, а кошти від їх «виручки» мають піти на відбудову тих же обласних лікарень, шкіл та закладів соціального захисту.

Третє. Ми продовжимо курс на збільшення ефективності конкурсу мікропроектів, який згадано у першій частині блогу. Онлайн-прийом заявок, збільшення фінансування і розширення переліку пріоритетів - це вже реалізовані цілі на 2017 рік.

Ну, і на закінчення, хоча, можливо, з цього варто було розпочинати. Дякую всім, хто допомагав і підтримував увесь цей час. Велика подяка рідним, які завжди зі мною, і тим, хто сьогодні допомагає з небес!

Попереду ще багато роботи. Хочеться зробити і досягнути більшого. Працюємо на результат у власному домі, - нашій області і, на перемогу в країні!

З вірою у кращі часи!

Обговорення підтримую на своїй сторінці у Facebook.