Перший у Львові шумозахисний екран встановлять біля дитсадка

18:17, 27 травня 2015

На вулиці Липинського біля дитячого садка встановлять шумозахисні екрани. Щит з полікарбонату буде 160 метрів завдовжки і три з половиною висотою. Це європейський досвід, який лише зараз почали впроваджувати. 

Дві з п'яти спалень дитячого садочку на Липинського виходять на дорогу. Шум з вулиці чутно навіть із закритими кватирками. Кондиціонерів тут немає. Тож провітрювати кімнати доводиться перед сонною годиною.

Вихователі скаржаться, обідній сон дітям дуже часто зривають автомобілісти. Деяких діток доводиться вкладати по кілька разів.

«Коли проїжджають вантажівка, швидка, сирена, пожежна машина, вони в моменті встають, відкривають очі і від шуму їхній сон менш спокійний», - бідкається вихователь Зоряна Штибель.

Фахівці кажуть, постійне шумове навантаження - бомба сповільненої дії. Надлишкові децибели особливо неприродного походження б'ють по нервовій системі і можуть дати свої плоди вже в підлітковому віці. Дратівливість та постійна тривога - наслідки міської невротизації.

«Шум впливає і на дорослих, і на дітей. Просто діти швидше дають реакцію. По дітях ми швидше побачимо цей негативний вплив», - пояснює психотерапевт Роксолана Ортинська-Гривул.

Санепідеміологи, які моніторять міський шум, констатують, що майже у всіх районах рівень вищий за норму. Серед лідерів - Галицький, Франківський та Залізничний райони. 

Завсектора соціально-гігієнічного моніторингу міського управління держсанслужби  Валентина Попаденко розповідає: «В житловій забудові з поправками дають до 70 децибел. Все одно є перевищення.  У Львові основне джерело шуму це транспорт: 80 відсотків, якщо не більше».

Шумозахисні екрани на Липинського - це пілотний проект для Львова. Гроші з міської скарбниці. Це трохи більше 800 тисяч гривень.

Шумопоглинаючі екрани мають намір почати монтувати вже на початку літа.