Військові та волонтери взяли участь у першому уроці «Україна в моєму серці», який сьогодні, 1 вересня, відбувся у школі №96, що у Сихівському районі Львова.
Волонтери та учні школи №96 м. Львова
Відкритий урок, куди могли потрапити всі охочі, проводили для учнів 9-х та 10-х класів школи. Боєць 80-ої бригади Дмитро (прізвище просив не вказувати, - ред.) поділився зі слухачами своїм досвідом перебування на сході країни.
«Певною мірою там [у зоні бойових дій на сході] навіть простіше ніж тут, у мирному житті. Адже там чітко знаєш, де свої, а де – чужі», – зазначив боєць. Учням школи він порадив дотримуватися в житті простих речей – до прикладу, не кидати сміття на вулицях.
Дмитро, боєць 80-х аеромобільної бригади
Представниця «Центру зайнятості вільних людей» Лідія Чупляк, яка свого часу також навчалася у школі №96, розповіла старшокласникам про волонтерство в Україні загалом та про діяльність центру зокрема.
Центр надає допомогу як переселенцям, так і демобілізованим бійцям – зокрема, волонтери допомагають таким людям правильно складати резюме, а також контактують із майбутніми роботодавцями.
Юним слухачам та слухачкам вона порадила, передовсім, не бути байдужими.
«Байдужість – це найгірше, що може бути з людиною. Якщо ви бачите на вулиці людей у візках без ноги – не відводьте очей, підходьте до них, усміхайтеся, потисніть руку. Вони такі ж люди, як і ви», - побажала Чупляк.
Лідія Чупляк
Окрім цього, в розмові з учнями, волонтерка згадала про проект «Воїну гідна праця», який Центр реалізує зараз. Проект спрямований на допомогу у працевлаштуванні, навчанні та перекваліфікації воїнам і волонтерам, що стали інвалідами внаслідок участі у АТО.
На першому уроці також була присутня волонтерка з Луганської області Оксана Нежальська, яка рік тому підірвалася на міні та втратила обидві ноги. У Львові вона перебуває з початку літа, де проходить реабілітацію та навчання у Львівському міжрегіональному центрі реабілітації інвалідів.
Учні школи №96
Жінка не виступала перед учнями, однак журналістам розповіла, що отримала велике задоволення від перебування на відкритому уроці. За освітою вона – вчителька початкових класів, на Луганщині останні 15 років працювала в Центрі дитячої та юнацької творчості.
«Думаю, для школярів дуже важливо побачити на власні очі, як хлопців, які воювали в АТО, так і нас. Побачити, що ми існуємо. Гадаю, це буде гарним уроком для їх подальшого життя», - розповіла Нежальська.
Волонтерка Оксана Нежальська та Микола Матулкін
Наприкінці першого уроку волонтери та військові вручили кращим ученицям школи похвальні листи.
Всі фото: Мирослав Пархомик/ ZAXID.NET