Перший в Україні агрорекреаційний кластер відкрив у Пустомитах власний магазин

17:06, 6 березня 2018

У вівторок, 6 березня, перший український агрорекреаційний кластер «ГорбоГори» відкрив у Пустомитах власний фермерський магазин. До створення магазину долучилось 26 місцевих фермерів та господарств, повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Кластер «ГорбоГори» створили у вересні 2017 року. Він входить до п'ятірки агрокластерів, створених в Україні за підтримки Міністерства аграрної політики - і першим, що поєднує аграрну діяльність із рекреаційною, пиcав «Промисловий портал». Зараз до нього входить 26 членів: це фермери, фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції.

Метою роботи кластеру є співпраця аграрних та туристичних підприємств у Пустомитівському районі Львівської області та Львові. Кооператив планує не лише займатись промоцією власних товарів, але й створювати нові робочі місця та розбудовувати інфраструктуру сільського підприємництва району.

6 березня у Пустомитах відкрився їхній перший магазин, розташований на вулиці Грушевського, 27. У «ГорбоГорах» місцеві виробники продаватимуть різні продукти: від звичних овочів, молока чи м’яса до домашніх паштетів чи равликів із соусами.

Клієнти нового магазину зможуть одразу дізнатись про виробників продукції (фото прес-служби ЛОДА та Богдана Дубневича)

«Унікальність ситуації полягає в тому, що фермери, об’єднавшись для розвитку місцевості, створюють нові робочі місця та популяризують кооперацію в Галичині. Продукція, яка реалізовуватиметься в магазині, матиме конкретного виробника», – зазначив голова кооперативу «ГорбоГори» Антон Мільчевич.

Під час відкриття «ГорбоГори» отримали сертифікат кулінарної спадщини Європи. Вони стали першими з виробників, хто отримав подібний сертифікат. Нагадаємо, що у жовтні минулого року Львівщину прийняли до мережі регіональної кулінарної спадщини Європи - організації, яка займається збереженням та промоцією регіональної кухні.

У майбутньому кластер планує розбудовувати агротуристичної інфраструктури, зокрема, відкривати нові місця для відпочинку місцевих мешканців та туристів. У такий спосіб фермери та виробники хочуть створити нові робочі місця не лише для мешканців Пустомитівського району, а залучити й мешканців сусідніх районів та власників агросадиб.