Петиція за доступність львівського транспорту набрала необхідних 500 голосів

На одному з наступних засідань її мають розглянути депутати ЛМР

19:59, 18 червня 2020
У Львові мешкає понад 30 тисяч людей з інвалідністю

У Львові 10 червня зареєстрували петицію «Зробити весь громадський транспорт у місті доступним для маломобільних груп населення». Станом на четвер, 18 червня, петиція уже набрала понад 500 необхідних голосів. Відтак на одному з наступних засідань її мають розглянути міські депутати.

Автором петиції є Максим Барбанов. Він пропонує:

  • Закупити необхідну кількість автобусів, трамваїв та тролейбусів, які були б доступні для маломобільних груп населення;
  • За технічної можливості, переобладнати громадський транспорт, пристосувавши його для маломобільних груп населення.

Перевагами таких рішень, як вважає автор, є:

  1. Доступність та комфортність користування громадським транспортом.
  2. Інклюзивність громади та підвищена соціалізація осіб з-поміж маломобільних груп населення через безперешкодне переміщення містом, і активніше спілкування з рідними, близькими та друзями.
  3. За умови наявності альтернативного громадського транспорту, зменшення потреби використання приватного транспорту.

Також, як зазначено у тексті петиції, у Львові мешкає понад 30 тисяч осіб із інвалідністю, з них близько 1,5 тисяч – дорослі та діти, які користуються візками, понад 1 тисяча – повністю або майже незрячі. Майже 100 тисяч львів'ян – пенсіонери за віком, багато з яких мають суттєві порушення здоров’я, які користуються допоміжними засобами для пересування. Окрім того, в місті проживає багато молодих сімей, які виховують дітей та користуються дитячими візочками.

«Усі вище перелічені групи осіб, складаючи вагому частку серед львів'ян, не можуть на рівних поруч з іншими скористатись, здавалось би, таким простим суспільним благом як громадський транспорт. Адже сьогодні чимало рухомого складу в місті не відповідає базовим вимогам доступності для маломобільних груп населення, оскільки, щоб потрапити до салону автобуса чи трамвая, потрібна стороння допомога, що впливає на незалежність у своїх бажаннях та рішеннях цих громадян», — зазначено в тексті петиції.

Після того, як петиція набрала необхідну кількість голосів, її мають винести на розгляд сесії ЛМР.

До слова, також на одну з наступних сесій буде повторно винесено питання про капітальний ремонт тролейбусної мережі й будівництво автобусного депо, а також реконструкцію трамваїв з облаштуванням пониження. Адже у четвер, 28 травня, міські депутати розглядали пропозицію щодо співпраці Львова з Європейським інвестиційним банком. Місто мало отримати 3 млн євро позики для проведення реконструкції міських трамваїв з облаштуванням пониження для маломобільних груп. Адже, як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури, модернізація передбачає оновлення трамвайного вагона на 80%. Вартість реконструкції одного трамвая — орієнтовно 300−600 тис. євро, а купівля нового – 1,8 млн євро. Ще одна ухала передбачала залучення коштів для будівництва нового депо та реконструкції мереж ЛКП «Львівелектротранс». Однак обидві ухвали не набрали достатньої кількості голосів. Їх будуть виносити на розгляд сесії повторно.