Петро Порошенко та його бізнес-партнери не повертаюсь $6 млн збанкрутілому банку, - ЗМІ

11:25, 16 лютого 2017

Компанія «Автотранспортне підприємство-2240», яка належить президенту України Петру Порошенку та його бізнес-партнерам відмовляється повертати кредит на шість мільйонів доларів неплатоспроможному банку «Київська Русь». Про це розповідає журналіст Дмитро Гнап у сюжеті для програми розслідувань «Слідство.Інфо».

Як повідомляє Дмитро Гнап, компанія президента і його бізнес-партнерів, зокрема першого заступника голови РНБОУ Олега Гладківського та народного депутата від БПП Ігоря Кононенка, взяла 2007 року в банку «Київська Русь» 6 млн. доларів кредиту. У якості застави було внесено будівлю на вулиці Павла Усенка в Києві. Кредит фірма Порошенко і його партнерів не повернула, будівля у столиці також залишилась у фірми.

За словами журналістки «Радіо Свобода» Анастасії Іванцової, яка досліджувала цю тему, потім «Автотранспортне підприємство-2240» оголосило про банкрутство і все майно передала іншій фірмі – «Про Девелопмент Тім». В результаті збанкрутілий банк залишився без застави за кредитом.

«АТП мало віддати банку «Київська Русь» все своє заставне майно, в рахунок свого боргу, але раптом з’являється компанія, яка каже, що ми все це встигли забрати раніше», – пояснює журналістка «Радіо Свобода» Анастасія Іванцова.

Засновником «Про Девелопмент Тім» виявилася виргинская компанія «Інтраком Менеджмент Лімітед», а її власником записаний інший друг президента – заступник генерального директора корпорації Roshen Сергій Зайцев.

«Виходить така ситуація: у нас є боржник, який має віддати банку або гроші, або свою територію, у нас є ймовірно пов’язана з цим боржником компанія, яка стверджує, що встигла забрати все його майно раніше. І в нас є банк, який залишається ні з чим. А потім ще у стані ліквідації перебуває», – додає журналістка Анастасія Іванцова.

Адвокат Тетяна Кілічава, яка допомагає повернути вкладникам «Київської Русі» заощадження з банку, стверджує, що якби компанія Порошенко повернула банку кредит, а разом з нею те ж саме зробили й інші великі боржники, це дозволило би виплатити всі депозити, які звичайні вкладники втратили на рахунках збанкрутілої фінустанови.

Нагадаємо, в липні 2015 року Національний банк України вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банк «Київська Русь», в якому від березня працювала тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«У зв’язку з невиконанням ПАТ «Банк «Київська Русь» без обґрунтованих причин рішення правління Національного банку України щодо збільшення статутного капіталу цього банку його було віднесено до категорії проблемних. У подальшому, у зв’язку з неспроможністю учасників банку забезпечити капіталізацію згідно з результатами діагностичного обстеження банку, проведеного у 2014 році, правління НБУ прийняло рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних», - йдеться в повідомленні Нацбанку.