Pfizer подала документи для реєстрації вакцини від Covid-19 в Україні

19:16, 16 лютого 2021

Україна отримала необхідні документи від компанії Pfizer для реєстрації вакцини від коронавірусу і має намір провести всі дозвільні процедури найближчим часом. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час онлайн-конференції, організованої Американсько-Українською Діловою радою, повідомляє «Укрінформ».

«Я отримав повідомлення, що Pfizer подалася на реєстрацію і теж буде зареєстрована в найближчі декілька днів. Буквально мені щойно передали наші експерти, що отримали документи від Pfizer», – зазначив український міністр.

Він зауважив, що після реєстрації вакцини в Україні вона може офіційно ввозитися, у тому числі комерційними компаніями, та використовуватися.

«Жодних перепон для цього не буде», – запевнив керівник МОЗ, а також зазначив, що всі вакцини, які зареєстровані на території України, є безпечними.

Зауважимо, що раніше Степанов заявив, що Україна планує використовувати такі вакцини як Pfizer/BioNTech, Sinovac Biotech, Novovaks, AstraZeneca, Moderna. При цьому він уточнив, що на ринок України допускаються вакцини, які мають проміжні результати третьої стадії клінічних випробувань.

Як повідомляв ZAXID.NET, 15 лютого в Україні подали на реєстрацію вакцину AstraZeneca проти коронавірусу.

Що відомо про вакцину Pfizer

Про вакцину Pfizer стало відомо у листопаді після того, як фармакологічна компанія Pfizer відзвітувала про успішність третього етапу випробувань вакцини від Covid-19, які вона проводила спільно з німецькою біотехнічною компанією BioNTech. Тоді повідомлялось про її успішність на 95%. Вакцина ефективно зарекомендувала себе в різних вікових, статевих, расових та етнічних групах. Наприклад, у літніх людей від 65 років ефективність становила понад 94% (за результатами третього етапу випробувань).

Повідомлялось, що компанії розраховують випустити до 1,3 млрд доз до кінця 2021-го року.

Водночас препарат має проблеми умов зберігання, оскільки потребує зберігання за наднизьких температур – мінус 70 градусів за Цельсієм. Компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів. За температури -70 градусів Цельсія препарат можна буде зберігати до 6 місяців, а за температури 2-8 градусів — до 5 днів.