Під адміністрацією президента відбувся мітинг проти продовження перемир'я на Донбасі

12:01, 29 червня 2014

У неділю, 29 червня, під адміністрацією президента учасники добровольчих батальйонів "Донбас", "Дніпро" і "Айдар", Рада сотень Майдану, а також громадські організації Майдану провели мітинг, вимагаючи від президента України Петра Порошенка зупинити режим припинення вогню на сході країни і ввести військовий стан.

Про це ZAXID.NET повідомили учасники мітингу.

За словами учасників, мітинг проходив на вул. Банковой в Києві з боку вул. Інститутської, неподалік від будівлі адміністрації президента України.

«Від імені народу України ... звертаємося до Вас з вимогою: припинити перемир'я, ввести військовий стан, видати достатню кількість зброю добровільним батальйонам і дозволити їм здійснювати заходи для знищення терористів», - йшлося в заяві, яку оприлюднили під час акції протесту.

Мітингувальники також вимагали від президента виконати свої передвиборні зобов'язання, що стосуються соціального забезпечення та страхування життя бійців – учасників антитерористичної операції. Вони просили у президента вимагати від країн ЄС введення третього етапу санкцій проти РФ, як країни-агресора, яка веде неоголошену війну по знищенню України.

За словами очевидців на мітингу зібралося близько тисячі людей. Серед них були як представники добровольчих батальйонів і громадських організацій, так і прості мешканці Києва. Мітингувальники тримали у руках прапори України та Євросоюзу, а також кілька плакатів, на одному з яких була вимога ввести військовий стан у Донецькій і Луганській областях.

Кілька учасників мітингу були в камуфляжі та балаклавах. Як пояснив керівник батальйону «Донбас» Семен Семенченко, це вимушений захід, оскільки в Київ на мітинг приїхали добровольці зі східних областей, у яких там залишилися сім'ї і їм може загрожувати небезпека.

В результаті мітингу було визначено чотири вимоги, що їх активісти висунули особисто президентові України Петру Порошенкові:

  1. Припинення перемир’я у зоні АТО;
  2. Введення військового стану;
  3. Оснащення добровольців зброєю;
  4. Забезпечення соціального захисту військовослужбовцям.

Мітингувальники передали їх главі держави через першого заступника голови адміністрації президента Геннадія Зубка. Під свист мітингувальників Зубко виступив на мітингу, де заявив про необхідність ведення переговорів і продовження консультацій щодо ситуації на сході України, проте присутні його не підтримали і переривали виступ свистом і криками «Балабол!», «Ганьба!», «Демагогія!».

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що президент України на підставі рішення РНБО продовжив режим припинення вогню на сході України, розпочатий 20 червня, до 22:00 понеділка, 30 червня. Україна очікує, що за цей час відбудеться «закриття пунктів вербування найманців на території РФ, припинення пересування незаконних збройних формувань на території Донецької та Луганської областей». Порушенням умов незастосування сили на Донбасі також вважатиметься «будівництво укріплень і споруд, які заважатимуть мирному життю мешканців Донбасу». В прес-службі президента заявили, що у разі недотримання умов режиму незастосування сили, Україна залишає за собою право дострокового припинення цього режиму в зонах, де режим припинення вогню не буде виконуватися.

Крім того, українська сторона очікує, що до понеділка будуть здійснені ті кроки, які позначені у висновках Європейської Ради від 27 червня. Зокрема, мова йде про імплементацію мирного плану президента України, моніторинг і контроль ситуації на українсько-російському кордоні, передача під контроль українській стороні пунктів пропуску Ізварине, Довжанський і Червонопартизанськ, а також звільнення всіх заручників, у тому числі, спостерігачів ОБСЄ.

Відзначимо, що у п'ятницю, 27 червня, терористи з ДНР звільнили першу групу спостерігачів ОБСЄ.

У суботу, 28 червня, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штаймнаєр заявив, що в української влади немає аргументів для продовження перемир'я на Донбасі, і звільнення другої групи спостерігачів ОБСЄ могло б змінити цю ситуацію.

Пізніше, того ж дня, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про звільнення інших чотирьох її спостерігачів, яких терористи захопили в Луганській області наприкінці травня.