Під час балу у Львові майже півсотні військових танцювали вальс

21:50, 6 жовтня 2018

Замість форми – вечірній одяг, замість плацу – танцювальний майданчик. У Львові волонтери влаштували бал для військових. В Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного закрутилися у вальсі майже два десятки пар захисників і захисниць.

Сімнадцять пар. Серед них – військовослужбовці львівських частин, Нацгвардії та курсанти Академії сухопутних військ. У цей вечір замість пострілів – музика від оркестру, замість автоматів – вечірні сукні для жінок та ошатна форма для чоловіків. Готувалися до балу військові майже місяць.

«Ми підходили до цього за військовою методикою. Починали з самого початку. З першого кроку вальсового, з першого рахунку. І закінчували поглядом дівчини, поглядом партнера, позицією у танці», – розповідає майор Сергій Мосійчук, що навчав військових танцювати.

Для когось це – перша спроба вальсу за все життя. «Я ніколи не танцював, але мені завжди було цікаво себе спробувати у такому», – розповідає військовослужбовець 80-ї бригади Володимир.

У танці кружляє подружжя – Марина та Артур Задорожні. Вони службовці 80-ї бригади, учасники бойових дій на Сході. Перед вальсом, розповідають, трохи хвилювалися. «Переживаємо, тому що тут є і наше командування, і вище командування. І хочемо таки показати, що Збройні сили – це сила! Хочемо показати, що ми найкращі. І вміємо не лише воювати, а й жити ось таким мирним чудовим життям», – розповідає Марина Задорожна.

Її чоловік Артур Задорожний додає: «Приємний, потрібний захід. Можна морально відпочити, поспілкуватися з іншими людьми, з іншими частинами».

Командири за підлеглими пильно спостерігали. Втім, після першого танцю хвалять. «Дуже сподобалося. Сподобалося їхнє відношення, і сьогодні вони постали в такому досить незвичному ракурсі», – ділиться враженнями командир 80-ї бригади Володимир Шворак.

Раніше такі вечори вже провели у Києві та Краматорську. Цей бал, кажуть організатори, не останній. «Цей захід приурочений до Дня захисника України. Це, можна сказати, наш подарунок військовим від волонтерів і простих громадян України», – пояснює співорганізаторка й голова організації «Міжнародний альянс братської допомоги».

Тож допізна вони насолоджуються танцями, спілкуванням, гостинцями. А вже наступного дня знову одягнуть форму, аби захищати свою країну на Сході чи вчитися берегти її.