Під час падіння Ан-24 видимість була достатньою, - Колісник

08:35, 20 лютого 2013

Під час аварії літака Ан-24 тринадцятого лютого в аеропорту Донецька не було нульової видимості, як стверджують пілоти. Вертикальна видимість складала 80 метрів, а горизонтальна 1000 метрів, чого цілком достатньо для безпечної посадки літака Ан-24, повідомив в ефірі «5 каналу» голова Державної авіаційної служби України Анатолій Колісник.

«Для нульової видимості літак Ан-24 не призначений, але такої видимості й не було. У момент аварії видимість була більше тисячі метрів. Мінімум літака Ан-24 – 50 метрів вертикальна хмарність та 700 метрів горизонтальна. Екіпаж мав видимість 80 на 1000 метрів, 80 метрів - вертикальна, 1000 метрів - горизонтальна. Погода в цей час у Донецьку коливалася по вертикальній видимості 60-70 метрів, горизонтальна видимість становила більше кілометра. Умови були складні, але не катастрофічні», - зазначив Колісник.

Анатолій Колісник також зазначив, що метеорологічна вишка, яку зачепив літак не могла вплинути  на траєкторію літака.

«Чи вплинула метеовишка на результат? Скажу вам - ні. Вишка є легкою конструкцію, по якій якщо вдарити палицею, то вона складається - це спеціальна конструкція», - додав Колісник.

Нагадаємо, 13 лютого п’ятеро людей загинули, дев’ятеро потрапили до лікарні в результаті аварійної посадки літака Ан-24 в аеропорту Донецька. Близько 18:10 літак вийшов за злітно-посадочну смугу, перевернувся й розламався навпіл. На борту літака на момент аварії перебували 35 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Літак виконував нерегулярний рейс "Одеса - Донецьк". ймовірно перевозив уболівальників на футбольний матч Ліги чемпіонів "Шахтар" (Донецьк) - "Борусія" (Дортмунд, Німеччина).

Однією з версій авіакатастрофи правоохоронці розглядали терористичний акт, проте згодом відкинули цю версію. Сім'ям загиблим держава виплатить по 100 тис. грн.

У лікарнях Донецька досі залишаються троє членів екіпажу.