Під час зустрічі китайського Нового року вулицями Львова ходили дракони

15:57, 5 лютого 2019

Львів'яни одночасно із Піднебесною зустріли китайський Новий рік. У них це одночасно свято весни і початок року свині.

На площі Ринок львів'яни зустріли Новий 4717 рік за літочисленням китайців. Тим часом у Китаї теж вибухали феєрверки. Це найбільше свято у році для мешканців Піднебесної. Цього дня родини збираються разом і беруть участь у традиційних ритуалах. Мають державні вихідні, тому святкують аж 15 днів.

«У моїй сім'ї всі разом збираються і їдять традиційну страву, по-вашому це вареники, так ми теж їмо вареники, це на півночі Китаю дуже популярне», – розповів Яо Сі, китайський студент, який навчається у Львові.

Вулицями Львова ходили дракони. У такій ході взяв участь Ше Сяні – китаєць, який навчається у НУ «Львівська Політехніка». Українську мову вивчив за два роки. Каже, у його країні дракон – втілення мудрості, він має магічні сили відганяти усяке зло під час ритуального танцю.

«У культурі Китаю дракона віддавна вважають священною і хорошою істотою. Я сподіваюся, що відносини між Україною та Китаєм будуть добрими», – каже Ше Сяні.

«Дракони символізують багатство, щастя, яке летить до нас. Попереду дракона йдуть люди з кулями – це його м'ячики, він з ними бавиться. Щоб він слухався, його треба час від часу приманювати цим м'ячиком», – пояснив учасник ходи драконів Давид Чиж.

Вперше китайський Новий рік у Львові почали відзначати 8 років тому, щоб китайці, які навчаються тут, мали нагоду відсвяткували. А потім ця ініціатива розрослася до повноцінного фестивалю.

«Китайський новий рік в Україні – фестиваль, який відбувається у Львові, вважається найбільшим в Європі аналогічним святом, який святкують за східним календарем», – розповідає голова Культурно-дослідницького центру України і Китаю «Ланьхва» Юрій Котик.

У Львові святкували у трьох локаціях. Головна сцена була на пл. Ринок. Тут влаштували караоке батл, кулінарні двобої, а закінчилося усе вечіркою просто неба.