Підгорецькі "єпископи" хочуть допомогти Папі Римському вивести Церкву з кризи

12:49, 21 жовтня 2008

"Католицька Церква включно з УГКЦ знаходиться в глибокій кризі: порушена сутність самої Церкви. Церковна ієрархія і теологи сумніваються в основних правдах християнської віри", - зазначив сьогодні, 21 жовтня, на прес-конференції владика Теодозій із "синоду Єпископів УГКЦ".

За його словами, зважаючи на кризу УГКЦ, монахи-василіани з Підгірців "прийняли таємно єпископські свячення і об’єдналися з правовірними єпископами, висвяченими в часи підпілля, створивши новий правовірний Синод УГКЦ, щоб зберегти правдиве Христове вчення в УГКЦ і допомогти Папі Римському вивести Церкву з кризи".

Підгорецькі монахи неодноразово зверталися у своїх листах до Папи Римського, вищих урядовців Ватикану, вказуючи на болючі проблеми Церкви, зокрема про проникнення брехні, корупції і церковного хабарництва, єресей, окультизму та неморальності у самому серці керівництва УГКЦ. Також просили захисту в Папи Римського, оскільки на них чиниться адміністративний церковний тиск.

Довiдка ZAXID.NET

Колегіальний трибунал Сокальсько-Жовківської єпархії у карних процесах єромонахів ЧСВВ Іллі А. Догнала, Методія Р.Шпіржіка, Маркіяна В. Гітюка та священика Роберта Обергаузера виніс вирок, згідно з яким зазначені священики повинні бути покарані великою екскомунікою. У вироку було зазначено, що покарані протягом 15 днів мають право апелювати до Трибуналу Верховного Архієпископа УГКЦ. Це зазначені священики зробили 12 червня 2008 року, - повідомили ZAXID.NET у Департаменті інформації УГКЦ.

Як інформує RISU, екс-монахи Антонін-Ілля Догнал, Ричард-Методій Шпіржік, Самуїл Р.Обергаузер раніше належали до ліквідованої у 2004 році Чеської делегатури отців-василіян. Четвертий отець - Василь-Маркіян Гітюк - українець. На сьогодні здійснюють свою діяльність у селі Підгірці на Львівщині.

Конфліктна ситуація з цими священнослужителями розпочалася 2003 року, коли вони виступили проти призначення Ватиканом на посаду екзарха Рутенської Греко-Католицької Церкви в Чехії словака о. Ладислава Гучку. Вони спробували зареєструвати громаду УГКЦ, але робили це без згоди церковної влади. Щоб частково зменшити напругу, весь провід Чеської делегатури отців-василіян було відіслано до України, а одного члена до Англії.

13 червня 2004 року Х Генеральна Капітула (Колегія керівних осіб ордену) Василіянського Чину св. Йосафата прийняла рішення про ліквідацію Чеської делегатури. Від Чину було відсторонено 21 члена делегатури. Монахи, які на той час перебували у Підгорецькому монастирі і які також належали до розформованої Чеської делегатури ЧСВВ, звернулися з поданням до Папи і перебували у Василіанському Чині до остаточного вирішення питання.

Перебуваючи в Україні, вищезгадані отці працювали реколектантами у Свято-Благовіщенському василіанському монастирі, однак згодом їх діяльність була в основному зорієнтована на критику керівництва УГКЦ та інших церковних інституцій.