Підготовку Львівського аеропорту до Євро-2012 гальмує Украеропроект

15:50, 4 серпня 2009

"Найвужче місце у підготовці Львівського аеропорту до Євро-2012 - робота Украеропроекту, який не надає вчасно потрібної документації, зокрема робочих креслень, без яких підрядники не можуть виконувати роботу", - повідомив голова Львівської ОДА Микола Кміть 4 серпня під час наради щодо питання реконструкції ДП "Міжнародний аеропорт Львів".

"Також ми маємо до 10 серпня визначити підрядника, який виконуватиме роботи з початку будівництва нового терміналу у межах 50,72 млн грн, виділених з Держбюджету. До кінця року підрядник, відповідно до вимог УЄФА, має зробити майданчик під фундамент майбутнього терміналу. Ці роботи може виконати місцева компанія. Зараз на території, де буде термінал, є гаражі, нерухомість. Землю ЛМР вже передала аеропорту, гаражі розберуть. Власникам повернуть кошти, близько 12-13 млн грн. Кошти вже є. Це перша вимога УЄФА. Друга вимога - зняти шар покриття на території близько 5 га, де буде збудовано стоянки для важких літаків "Боїнг-767". На цей момент графік підготовки дотримується, хоча ситуація складна і потребує щоденного моніторингу. З нового року ми плануємо закриття аеропорту і зняття шару покрівлі на основній ділянці злітно-посадкової смуги", - додав губернатор. Він також зазначив, що компанії "Бебодін" вже перерахували всі кошти за проект нового терміналу аеропорту, також аеропорт перерахував 200 тис. грн за Державну експертизу проекту.

"Щодо робочих креслень по злітно-посадковій смузі, які виконує "Украеропроект", то ця проектна організація виконує дуже багато замовлень і для Харкова, і для всіх інших міст, тому в нас є певні затримки із отриманням робочих креслень. Ми скеруємо листа на ім’я прем’єра, віце-прем’єра щодо пришвидшення цих робіт. Але хочу наголосити, що всі графіки дотримуються", - додав керівник області. Загалом до нового року, відповідно до графіків УЄФА, треба зняти 30-35% бетонно-асфальтного покриття в аеропорті. Аеропорт планують закрити 1 квітня наступного року. На цей час літаки прийматимуть Івано-Франківський та Луцький аеропорти.

Щодо інвестора з будівництва нового терміналу, то М. Кміть зазначив, що конкурс на визначення вже оголошено: "Ми чекаємо місяць, і він до нового року починатиме це робити, якщо ні, то держава почне будувати сама. Умови конкурсу доволі жорсткі, зокрема відносно того, що за місяць до завершення будівництва інвестор має укласти угоду щодо оренди злітно-посадкової смуги, комплексу аеропорту. Місяць, як на мене, занадто малий термін, це треба починати робити заздалегідь".

Водночас генеральний директор ДП "Международний аеропорт "Львів" Олександр Загрева сподівається, що "Украеропроект", попри можливі власні інтереси, виконає взяті зобов’язання. "Маю надію, що здоровий глузд переможе і лобіювання компаній завершиться, бо має виконуватися державна програма. Зараз є конкуренція між містами і тому ми повинні випереджати графіки. Ми цього року ще не мали робити реконструкцію перону. Але УЄФА дивиться на реальний стан, тому треба випереджувати графіки", - додав О.Загрева. Найбільшою проблемою для аеропорту керівник ДП назвав не фінансування, а відсутність робочих креслень на проект перону. "Якщо цього не робитиме "Украеропроект" (робочі креслення мають бути у Львові в межах місяця-півтора), то ми звернемося до закордонних компаній, як це зробив Донецьк. Від самого початку хотів, щоб проект по смузі і перону, виконувала німецька компанія, але оскільки тендер був на єдиного виконавця, рішення було прийнято наверху", - розповів О. Загрева.