Фігурант справи про знищення малайзійського Boeing MH17 Володимир Цемах, який був виданий Росії, повернувся на окуповану територію Донбасу. Це підтвердила його дочка Марія Левченко-Цемах.
Журналісти російського інформаційного проекту «Current time» повідомили, що вона відмовилася говорити, чи винен її батько в катастрофі пасажирського лайнера, в якій загинули 300 осіб. На питання «Які у вас плани далі?» Марія відповіла: «Жити».
Марія Левченко-Цемах заявила, що її батько вже дав всі свідчення «всім сторонам», які від нього свідчення хотіли отримати. Окремо вона відзначила, що, за її даними, її батько все ще перебуває в статусі свідка, і родина не буде наймати йому адвоката.
«Адвоката ми наймати не будемо. Навіщо нам адвокат, в зв'язку з чим? Адвоката наймають, коли людину в чомусь підозрюють, звинувачують, і він може бути винен. Батькові наймати адвоката нема чого, - наголосила вона. – Всі, хто хотів, від батька свідчення отримали. Все, що ми хотіли сказати, ми сказали. Ніхто ні від кого не ховається, приховувати йому нічого», – цитує видання доньку Цемаха.
Крім того вона підтвердила, що Володимира Цемаха допитували слідчі з Нідерландів.
«Всі вже отримали потрібні свідчення, які хотіли отримати, всі країни. Не будемо заважати їм працювати і розбурхувати громадськість», – зауважила вона.
Як інформував ZAXID.NET, 7 вересня Україна передала Росії фігуранта справи про збитий над Донбасом малайзійський Boeing рейсу MH17 Володимира Цемаха згідно з умовами обміну полоненими. Цемах в 2014 році був начальником ППО сепаратистів так званої «ДНР» в районі міста Сніжне в той час, коли там був збитий літак рейсу MH17.
5 вересня суд звільнив Цемаха з-під варти, а 7 вересня Україна передала Цемаха Росії у процесі обміну полоненими. Зі слів президента України Володимира Зеленського і голови СБУ Івана Баканова, перед відправкою Цемаха допитали слідчі, які розслідують справу про збиття MH17. Цю ж інформацію підтведили нідерландські ЗМІ. За даними телеканалу NOS, нідерландські слідчі допитали Цемаха перед тим, як його обміняли на українських в'язнів. Щоб зробити допит можливим, Україна відклала передачу Цемаха до Росії на деякий час після тиску Нідерландів.