Підозрюваному у держзраді рівнянину Ярославу Гранітному посилили домашній арешт

Четвертий рік суд не може почати розгляд справи Ярослава Гранітного

18:07, 6 вересня 2021

Рівненський міський суд 6 вересня змінив міру запобіжного заходу для Ярослава Гранітного і встановив йому нічний домашній арешт з 17:00 до 07:00. Раніше арешт тривав з 19:00. Гранітного підозрюють у сепаратизмі, державній зраді та зберіганні боєприпасів. Підозру йому оголосили після проведення перед будівлею Рівненської облдержадміністрації у травні 2017 року акції з легалізації видобутку бурштину. Серед інших був і плакат «Бурштин — надбання Рівненської народної республіки». Гранітного запідозрили, начебто він взяв від замовників акції з Росії $4000.

У понеділок, 6 вересня, Рівненський міський суд змінив міру запобіжного заходу для рівнянина Ярослава Гранітного і встановив йому нічний домашній арешт з 17:00 до 07:00. Раніше арешт тривав з 19:00 до 07:00.

Перед початком засідання кілька чоловіків розгорнули біля будівлі суду плакати з закликами відправити Гранітного до в’язниці. Його підозрюють у сепаратизмі, державній зраді та зберіганні боєприпасів. Начебто він був організатором акції з легалізації видобутку бурштину перед будівлею Рівненської облдержадміністрації у травні 2017 року. Серед інших гасел був і плакат «Бурштин — надбання Рівненської народної республіки». Гранітного запідозрили, начебто він взяв за цю акцію від замовників з Росії $4000. Його заарештували і помістили до слідчого ізолятора.

Сам Гранітний категорично заперечував і заперечує усі звинувачення і заявляє, що обласне управління СБУ та прокуратура нібито сфабрикували справу проти нього.

Через деякий час суд, розглядаючи зміну запобіжного заходу, призначив заставу у розмірі 580 тис.грн, а потім зменшив її до 190 тис. грн. Гранітний через соцмережі просив друзів сплатити цю суму за нього, однак марно. Перебуваючи у СІЗО, він заявив клопотання про ознайомлення з матеріалами справи, і суд ухвалив це рішення. Однак виконати його було неможливо: у суді немає окремої кімнати для ознайомлення, куди можна привезти арештованого, а везти справу в СІЗО заборонено. У ній – понад 10 томів. Без ознайомлення підозрюваного зі справою суд не міг почати розгляд.

У січні 2020, після 2 років 8 місяців перебування у СІЗО, Гранітного звільнили під домашній арешт без внесення застави. Після цього він міг ознайомлюватися з матеріалами справи в суді.

Як повідомив ZAXID.NET захисник Ярослава Гранітного Валентин Дупак, суд у цій справі досі перебуває на стадії підготовчого засідання і до розгляду по суті так і не перейшов.

«Моєму підзахисному суд досі не зачитав обвинувальний акт, не спитав, чи визнає він свою вину», – сказав Валентин Дупак.

Ярослав Гранітний (на той час Петрушин) у 2000-му році їздив на заробітки в Росію. Повернувся у 2007 і вступив до партії ВО «Свобода». Через кілька років покинув партію, змінив прізвище на Гранітний і пішов в УНСО. Був соратником координатора «Правого сектору» у Західній Україні Олександра Музичка. Після його загибелі очолював рівненську організацію УНСО (Шухевича) та громадську організацію «Бойовий молот».