Підписані з Росією угоди не завадять євроінтеграції України, – Ештон

21:17, 18 грудня 2013

Угоди Путіна-Януковича, підписані президентами 17 грудня, не заважають розвитку відносин України та ЄС. Про це заявила представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон.

«Ці угоди, з моєї точки зору, не унеможливлюють наше просування вперед, ми говоримо кожні кілька годин, що ми готові підписати угоду про асоціацію. Робота зроблена», - сказала вона в Брюсселі під час позачергового засідання комітету Європарламенту (ЄП) з питань закордонних справ, на якому Ештон доповідала про результати минулого засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, пише Інтерфакс-Україна.

«Я сподіваюся, що Україна буде продовжувати шлях, який, як запевнив мене Янукович, вони хочуть продовжувати, а ми й далі будемо посилати месиджі, що ми готові це зробити», - зазначила дипломат.

При цьому вона закликала подивитися, що «відбудеться у наступні кілька днів».

Верховний представник також розповіла депутатам ЄП про зміст своїх розмов із президентом України під час двох зустрічей у Києві.

"Я повторю, що Янукович сказав мені. Він сказав: "Я хочу це підписати. Вся моя політична кар'єра присвячена тому, щоб привести Україну до цієї угоди. Це те, що я хочу зробити". Це те, що він постійно говорив", - сказала вона.

Крім того, Ештон додала, що глава української держави також говорив про проблеми.

"Він їх описав, як короткострокові економічні проблеми, перед якими стоятиме його країна. Він також визнав, і ми з цим не сперечаємося, що йому потрібні хороші відносини з Росією. Це не "або" "або". Це "і". Йому потрібні хороші відносини з Росією, ми хочемо сильних відносин з Росією, вони торгували з Росією, і це повинно продовжуватися", - конкретизувала верховний представник.

Говорячи про минуле засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, Ештон констатувала, що міністри "знову підтвердили готовність підписати угоду про асоціацію з глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, щойно Україна буде готова і виконає умови".

«Ми віримо, що ця угода - найкращий спосіб відповісти на економічні виклики і прокласти дорогу в довгострокове економічне майбутнє. Воно також надішле справжній сигнал міжнародному ринку, міжнародним фінансовим інституціям. Це також калька для проведення економічних і політичних реформ», - підкреслила вона.

Крім того, за словами Ештон, міністри «вітали публічну підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС такою великою кількістю людей в Україні».

«На обох моїх зустрічах з президентом України він підтвердив своє бажання підписати угоду, і ми обговорили в деталях виклики, перед якими стоїть Україна. Ми готові взяти участь і допомогти в пошуку виходу з поточної політичної ситуації і допомогти в діалозі", - знову наголосила європейський дипломат.

Нагадаємо, 17 грудня у Москві відбулось засідання російсько-української міждержавної комісії за участі президентів Росії та України. Під час засідання було підписано ряд договорів, зокрема, про зниження вартості російського газу для України до 268,5 доларів за тисячу кубометрів, а також розміщення урядом Росії в українських цінних паперах 15 млрд доларів.

Коментуючи домовленості України та Росії, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив, що ЄС не буде змагатися з Росією за Україну. «Це ж не бокс і не боротьба, і навіть не аукціон, коли змагаються, хто заплатить більшу ціну. Від цієї схеми треба відійти», – додав очільник МЗС Литви.

18 грудня екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко закликала демократичний світ підтримати Україну в боротьбі за європейські цінності і "не залишати зараз Україну один на один із клубом пострадянських диктаторів".