Підписання угоди з Україною поділило ЄС на три групи, – Rzeczpospolita

12:00, 8 листопада 2013

У питанні підписання угоди про асоціацію з Україною країни ЄС розділилися на три групи. Про це пише Rzeczpospolita із посиланням на свої джерела у Брюсселі.

«Польща, Великобританія і країни Центральної Європи хочуть укласти угоду, не зважаючи ні на що; Німеччина, Нідерланди і Швеція наполягають на звільненні Тимошенко, а Франція і країни Південної Європи не мають думки з цього питання. Від того, хто сильніше наполягатиме на своєму, залежатиме рішення у Вільнюсі», – кажуть джерела видання у Брюсселі.

«Янукович боїться, що після звільнення з в'язниці Тимошенко знову може стати небезпечним суперником і навіть перемогти на президентських виборах у 2015 році. Однак деякі експерти побоюються, що президент змінив свою думку і вже не хоче укладати угоди з Європейським Союзом. І тепер шукає спосіб скинути відповідальність за це на опозицію», – пише Rzeczpospolita.

Як повідомлялось, джерела Rzeczpospolita також стверджують, що якщо до 18 листопада справу Тимошенко не буде вирішено, то міністри закордонних справ ЄС можуть відкласти рішення про підписання угоди про асоціацію вже на сам саміт у Вільнюсі.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі.

14 листопада очікується звіт місії Європарламенту Олександра Квасневського та Пета Кокса щодо вирішення питання Тимошенко.