Підпорядкування фінансової поліції президенту буде помилкою, - екс-міністр

09:45, 12 березня 2013

Якщо в Україні все ж таки буде створена Служба фінансових розслідувань (фінансова поліція) пряме підпорядкування її президенту, як це передбачено у відповідному законопроекті, є великою політичною помилкою, переконаний колишній міністр економіки Віктор Суслов.

«Зрозуміло, що тут є і політичний аспект, є і питання правильної організації роботи правоохоронних органів. Я вважаю, що політично президентові не потрібно на це погоджуватися, тому що створюється орган репресивного характеру, і пов'язувати такий орган з політиком номер один, вводити по суті посаду Президент України - начальник фінансової поліції – чи це правильно?», - зазначив Суслов.

За його словами, президенту не потрібно, щоб його ототожнювали з тим, хто дає «вказівки по наїздах».

«Поки ми лише обговорюємо ідею, і поки що є можливість сказати, чому політично спочатку це помилково. Можна зосередити ці функції в Міністерстві внутрішніх справ, у Міністерстві податків і зборів. А коли ми чуємо, що конфлікт інтересів двох міністрів - міністра внутрішніх справ і міністра податків і зборів вирішується таким соломоновим шляхом, що відповідальним за роботу органу стає сам президент, щоб покласти край конфлікту – це немає сенсу з будь-якої точки зору», - додав Суслов.

Як повідомлялось, вже у 2013 році в Україні може бути створена фінансова поліція, яка розслідуватиме злочини в економічній сфері та буде підпорядкована Мінфіну. Проект закону "Про фінансову поліцію в Україні" був розроблений віце-прем'єром Сергієм Тігіпком спільно з громадською організацією "Реформаторський клуб".