Фракція УНП у Львівській обласній раді звертається до Кабінету Міністрів і Верховної Ради України з проханням пришвидшити вирішення питання щодо компенсації державою збитків, які понесли підприємства теплокомуненерго у зв'язку з ростом ціни на газ і курсом долара. У зверненні йдеться про те, що у листопаді 2008 року ціна на газ змінювалася двічі: з 7 по 14 листопада. Про це повідомили ZAXID.NET у прес-службі ЛМО Української Народної Партії
У зверненні зазначено що у листопаді 2008 року ціна на газ змінювалася двічі: з 7 по 14 листопада - на 1 565, 26 грн за 1000 м куб. та з 15 по 30 листопада - на 1 857, 31 грн за 1000 м куб. Додаткові договори про поставку природного газу, де вказано, що ціна на газ підвищуватиметься згідно з курсом долара, газопостачальні організації надали підприємствам теплокомуненерго лише у грудні 2008 року.
Адже, зі слів депутата обласної ради, голови ЛМО УНП Юрія Візняка, непогашені збитки можуть призвести до банкрутства галузі теплоенергетики. “Крім того, на державному рівні треба вжити заходи припинення практики підвищення ціни на енергоносії за попередній період і надати можливість органам місцевого самоврядування колегіальним рішенням змінювати тариф на теплову енергію. Це спростить бюрократичні процедури. Адже зараз, коли ціна на газ зростає, то ціна теплової енергії, яка взаємопов’язана з ціновою політикою у сфері газу, - відстає через довготривалу процедуру затвердження тарифів, і підприємства зазнають збитків”, - наголосив депутат.
З 1 січня цього року ціна на газ зросла і, наприклад, для МКП “Мостиськатеплокомуненерго”, зараз вона становить 2 570, 70 грн за 1000 м куб. газу, а договір з оновленими тарифами це підприємство отримало 9 лютого 2009 року. За час проходження бюрократичних процедур, пов'язаних із цим, підприємство втратило чимало коштів. І, як результат, на сьогоднішній день борг МКП “Мостиськатеплокомуненерго”, яке завжди вчасно розраховувалося, сягнув понад 227 тисяч гривень.
“Подібна ситуація спостерігається й на інших підприємствах теплокомуненерго не тільки Львівщини, а й всієї України. І якщо всі ці питання, які ми піднімаємо перед вищими державними органами, не буде враховано, вже скоро підприємства теплокомуненерго не будуть спроможні вчасно розраховуватися за спожитий газ, виплачувати заробітну плату, і взагалі збанкрутують”, - переконаний Юрій Візняк.