23 лютого, біля стін обласної державної адміністрації у Львові сотні підприємців, чорнобильців та пенсіонерів вимагали від уряду припинити соціальне знищення українського народу. У мітингу, організованому Громадянським рухом «Вперед», взяли участь представники Львівської, Рівненської, Житомирської, Вінницької та інших областей.
За інформацією організаторів мітингу у Львові, протягом березня акції протесту різних соціальних груп відбудуться в усіх регіонах Україні та завершаться масовою акцією у Києві. Як заявив співголова Громадянського руху «Вперед!» Руслан Секела: «Якщо реакції влади не буде, то з усіх областей України до столиці буде організовано пішу ходу».
Під час мітингу у Львові мітингувальники скерували свої звернення до голови Львівської ОДА, Кабінету міністрів та Президента. Чорнобильці виступили проти рішення Конституційного суду, яким Кабмін отримав можливість «у ручному режимі» регулювати соціальні виплати. Підприємці вимагали скасувати єдиний соціальний внесок, не приймати закон про внутрішню торгівлю та повернути фіксований патент. Крім цього, вони закликали на законодавчому рівні продовжити до кінця року мораторій на перевірки малого бізнесу.
«Ініційовані урядом закони та підзаконні акти роблять всіх підприємців злочинцями і об'єктами поборів чиновників – переконані представники підприємницького руху протесту. Зростання у минулому році податкових зборів до 57%, багаторазове збільшення кількості перевірок, підготовка законодавства, яке збільшить повноваження фіскальних органів, та, відповідно, тиск на бізнес – все це ставить малий та середній бізнес в Україні на межу знищення. В минулому році понад 200 тисяч малих підприємств припинили свою роботу, а це, між іншим, понад 1 мільйон робочих місць по всій країні», - заявляли організатори.
Вимоги підприємців та чорнобильців підтримала опозиційний депутат Наталія Королевська. Виступаючи на мітингу, вона зазначила, що нинішній Кабмін своїми непрофесійними діями привів країну до переддефолтного стану.
«Уряд є небезпечним через свою неадекватність викликам сучасності, та не помічає, що країна вже досягла переддефолтного стану. І винна в цьому не фінансова криза, а непрофесійна політика уряду. Вже в цьому році Україна має виплатити 11,9 млрд. боргів, тобто кожен з 46 мільйонів українців має заплатити 260 дол. за прорахунки нинішньої влади. Сьогоднішні перестановки в уряді – це замилювання очей українцям. Міняти необхідно всю команду, – наголосила Королевська. - Сьогодні ми маємо об'єднатися та захищати свої права. І захищати їх необхідно починаючи від місця на ринку та закінчуючи реалізацією права голосу».
Працівники ринку «Привокзальний» звернулися до Наталії Королевської, яка є головою Комітету ВР з питань підприємництва, з проханням допомогти у вирішенні конфлікту з керівництвом ринку. Вони повідомили, що керівництво «Привокзального» без жодних пояснень почало відбирати торгові місця. Але коли народний депутат спробувала навідатись до керівників ринку, вони зачинили ворота та не впустили її на територію. Опозиціонерка пообіцяла направити до Генпрокуратури, СБУ та інших правоохоронних органів депутатські звернення щодо ситуації на «Привокзальному». Та зазначила, що це вже не вперше за останні тижні влада намагається завадити їй спілкуватися з людьми. Або встановлюючи заборону на відвідування тих чи інших об’єктів, або й взагалі займаючись «шкідництвом», як це було в Черкасах, де зненацька у залі, де мав відбутися форум підприємців за її участю, «прорвало труби» і їй в останній момент відмовили в оренді приміщення.
Крім того, лідера громадської організації воїнів-афганців «Ніхто крім нас» Олександра Ковальова вже почала «пресувати» міліція. Як розповів Ковальов, «з самої верхівки дана команда закрити всі господарюючі структури, якщо її засновники пов'язані або підтримують наш громадський рух». Вже наступного дня після демаршу афганців до компанії, співзасновником якої він був до недавнього часу, прийшла податкова.
«Там провели п'ять обшуків, - заявив лідер афганців. - Ще двох підприємців, зокрема й з Донецької області, які співчувають організації, викликали в МВС та жорстко профілактували, фактично погрожували».
Однак, за його словами, це зовсім не лякає афганців – вони теж продовжуватимуть рішуче захищати свої права.