Підприємці та правники вважають причиною корупції у Львові недосконалість законодавства і людський фактор

17:56, 20 листопада 2007

Голова Комітету підприємців Львівщини Юрій Сендецький вважає, що проблему корупції слід долати, в першу чергу, на законодавчому рівні. Люди, які творять закони і підзаконні акти, часто ніби навмисно передбачають труднощі для громадян, які можна "вирішити", так би мовити, в приватному порядку. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба ЛКО партії “Велика Україна”.

"Маю на увазі, наприклад, отримання підприємцями різного роду дозволів і погоджень на рівні міської ради. Взагалі, де у підприємців виникають найбільші труднощі у провадженні бізнесу, там і найбільша корумпованість чиновництва”, - наголосив Ю.Сендецький.

Натомість голова виконавчої ради громадського об’єднання “Молодіжний клуб економічних дискусій” Остап Лопата вважає, що попри вважливість законодавчої бази, фактичним підґрунтям для процвітання корупції є людський фактор. "Насамперед маю на увазі рівень життя населення. На офіційні доходи прожити важко, тому наші люди змушені шукати (інколи незаконні) джерела доходів. Крім того, нам у спадок залишився ще радянський менталітет, який передбачає, що за гроші можна зробити будь-що. І ще дуже важливим фактором є бездіяльність усіх без виключення державних органів, які мали б поборювати корупцію. Більше того, часто саме ці структури і є джерелом корупції”, - резюмував О.Лопата.

Цю ж думку підтримав і експерт громадської організації “Фундація “Право і демократія” Михайло Васюта, акцентувавши, що чиновники отримують невисокі зарплати.

"В Україні в принципі виділяються чималі кошти на боротьбу з корупцією. Це, як правило, гранти авторитетних міжнародних організацій. Але використання цих грошей ніяких значимих результатів не дає, - розповів М.Васюта, - На мою думку, так діється, бо в державі не ведеться комплексна боротьба з корупцією. Треба, щоби на столичному рівні були розроблені законодавчі акти, які мали б жорстоко протидіяти корупції і, водночас, на місцевому рівні була принципово по-іншому організована робота чиновництва”.

Довiдка ZAXID.NET

16-21 листопада політична партія “Велика Україна” проводить у Львові акцію опитування громадської думки мешканців міста на тему: “Рейтинг корумпованості державних установ міста Львова. Ефективність антикорупційної діяльності влади”. У десяти найлюдяніших місцях Львова інтерв’юери пропонують мешканцям княжого міста виставляти оцінки рівневі корумпованості держустанов. Загалом буде опитано більше шести тисяч львів’ян (це один відсоток від загальної кількості виборців обласного центру.

ЛКО партії "Велика Україна" запропонувала також керівникам кількох громадських організацій Львова висловитися з приводу того, чому в Україні (і у Львові зокрема) явище корупції є настільки вкоріненим і чому влада не робить реальних кроків для подолання цього ганебного явища.