Підручники в Україні продукують гендерні стереотипи, – дослідниця

08:00, 8 березня 2013

Українські підручники, на жаль, продукують консервативні гендерні стереотипи. Вони дуже малою мірою націлюють дівчаток на різні способи досягнення самореалізації себе в суспільстві, – переконана президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, кандидат історичних наук Оксана Кісь.

Під час лекції у Львові вона наголосила, що натомість підручники орієнтують «дівчаток і хлопчиків на дуже різні життєві сценарії».

«Дівчаток – на сферу приватну, на материнство, домогосподарство. Нема чого дивуватися, чого так мало жінок прагне йти в політику і в ній опиняється», – наголосила Оксана Кісь.

З її слів, у чинному українському парламенті зараз лише 10% жінок. «Це невеликий поступ –2 % (відносно попереднього складу Верховної Ради України, – ред.), але нам ще далеко до збалансованості», – сказала дослідниця.

Довідка

За інформацією Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, Оксана Кісь – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України, президентка Української асоціації дослідників жіночої історії, голова Науково-дослідного Центру "Жінка і суспільство".

З 1994 року досліджує жіночу та гендерну проблематику в межах української історії та історичної етнології; сучасні наукові зацікавлення зосереджені в ділянці усної жіночої історії та жіночого історичного досвіду у ХХ ст., про що має низку публікацій в Україні та за кордоном. Друге видання її книги "Жінка в традиційній українській культурі (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)" вийшло друком у Львові у 2012 році. Викладає авторські курси з усної історії, гендерних студій, жіночої історії, феміністської антропології та становища жінок в контексті постсоціалістичних трансформацій. Живе і працює у Львові.