ПІДСУМКИ-2012: Топ політичних подій Львова та Львівщини

18:00, 28 грудня 2012

ZAXID.NET продовжує підбивати підсумки року, що минає. Cьогодні пропонуємо пригадати основні політичні події, що трапились за цей час у Львові та області.

2012 рік для Львова розпочався відкриттям пам’ятника Степану Бандері. Також у місті провели масштабну смолоскипну ходу під гаслом «Бандера прийде – порядок наведе!»

З початком року у місті почала діяти нова транспортна схема, через яку «свободівці» зі скандалом виводили начальника міського управління транспорту з сесійної зали.

На сесіях депутати намагалися підпорядкувати освіту заступнику мера з гуманітарних питань, віддати землі іподрому під забудову.

  

 

Водіям міських автобусів заборонили слухати музику, курити, розмовляти по телефону, водночас зобов’язали носити форму, а їхніх роботодавців зобов’язали встановити на всі транспортні засоби GPS-навігатори.

  

7 травня у Львові встановили скульптуру «пісяючого Сталіна». Акцію організували представники організації «Братство». Натомість «Всесоюзна комуністична партія більшовиків», яка начебто розповсюджувала інформацію про встановлення пам’ятника, тут не з’явилась. Натомість на акцію очікувало кілька десятків міліціонерів і автобус з беркутівцями.

  

Регіонал у Парку культури під виглядом реконструкції будівлі планетарію розпочав самовільне скандальне нове будівництво, про зупинку якого міська влада скерувала вимоги до найвищого керівництва держави. Землю в депутата забрали, тривають суди.

  

У місті пройшло кілька масових хвиль протестів чорнобильців – проти урізання пільг.

  

У Львові впродовж року масово перевіряли дипломи чиновників та комунальників про вищу освіту, знайшли фальшиві.

  

Лише за кількома спробами депутати погодились виділити кошти і землю під притулок для бездомних тварин у Львові.

  

У червні в місті пройшов чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Після чемпіонату до міста зріс потік туристів.

У березні Львівська обласна рада заснувала премію ім. Героя України Степана Бандери. Перших лауреатів премії нагородили в червні.

  

Також у березні Львівська облрада висловила недовіру голові Львівської ОДА Михайлові Костюку. Втім, рішення не підтримали дві третини депутатів, необхідні для того, щоб зобов’язати президента його розглянути. Згодом у червні депутати знову закликали Віктора Януковича відсторонити Михайла Костюка від виконання обов’язків голови ОДА.

6 червня начальника управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Василя Івановського затримали на хабарі у 32 тис. грн. Раніше, в лютому, на хабарі затримали керівників головного управління освіти Львівської ОДА.

Влітку депутати Львівської обласної ради зробили низку заяв щодо розірвання договору про оренду приміщень на вул. Винниченка для Львівської ОДА. Відповідне рішення депутати прийняли на позачерговій сесії 4 липня.

  

Окрім того, Львівська облрада двічі, в жовтні і в листопаді, визнала нечинним «мовний закон».

  

28 жовтня на Львівщині відбулися вибори до Верховної Ради України. За їх результатами до парламенту обрали, зокрема, 11 депутатів Львівської обласної ради і Львівської міської ради; відтак в січні 2013 року мають відбутися довибори до Львівської облради.

Головою Львівської обласної ради замість обраного до парламенту Олега Панькевича став Петро Колодій.

2 листопада президент Віктор Янукович звільнив з посади голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака.