Підсумки тижня 08.10

Підсумки тижня

18:15, 8 жовтня 2011

Опалювальний сезон розпочнеться вчасно, але тільки для тих, хто не має боргів за тепло.

Холодними у Львові залишаться 99 будинків-боржників. Більшість з них - у власності ЖБК, ОСББ та відомчих установ. Про те, що мешканці цих будинків можуть залишитися без тепла, їм нагадували впродовж цілого літа.

Загалом, споживачі недоплатили теплопостачальним підприємствам міста понад 120 мільйонів гривень, більшість боржників - мешканці. Найгірша ситуація з оплатою за тепло у Сихівському районі, найменше будинків-боржників - у Галицькому. І лише половина львів’ян вчасно сплачує за теплопостачання.

Опалювальний сезон у Львові розпочнеться тоді, коли середньодобова температура упродовж трьох днів буде не вищою восьми градусів тепла. У "Львівтеплоенерго" кажуть: вже на 99 відсотків готові до початку опалювального сезону. Підготували усі котельні та центральні теплові пункти, а також уклали угоди на постачання газу.

8 мільйонів українців захворіють на грип цього року. Такий прогноз Українського центру грипу. Кажуть - пік захворюваності припаде на січень. Тоді очікують на три типи вірусу. Усі вони вже знайомі львівським медикам, тому не є надто небезпечними. І хоча до епідемпорогу ще далеко, проте хворих на грип вже стає більше. Минулого тижня їх нарахували понад три тисячі. Лікарі закликають їсти вітаміни, часник, цибулю і мед. Часто мити руки, робити вологе прибирання і провітрювати приміщення. Підсумки дослідили - аби не захворіти треба мати добрий настрій і просто любити себе.

Перша партія весняних призовників вирушила до війська. Від 6 жовтня і до 25 листопада в армію відправлять понад тисячу п'ятсот юнаків з Львівщини.

Аварійні ліфти працюють до останнього. Натомість справні кабіни держінспектори чомусь зупиняють та опломбовують. Кажуть, цим підйомникам необхідна діагностика. А коштує вона чимало. Мешканці будинків, в яких ліфти простоюють - у відчаї. Бо грошей на технічну експертизу немає, а щодня ходити пішки - для літніх людей вкрай важко. Натомість Підсумкам фахівці служби, що опломбувала ліфти пообіцяли пояснити такі свої дії лише у понеділок, коли зберуть разом усіх своїх фахівців.

Львівськими школами ходитиме таємний клієнт, аби перевірити чим годують дітей у шкільних їдальнях. А результати такої ревізії подаватиме в міське управління освіти, аби знати з ким надалі укладати угоди про харчування школярів. У місті створили спеціальну робочу групу, яка досліджуватиме якість харчів та асортимент продуктів, які пропонують учням крім основного меню. Про це в ефірі ток-шоу "Відверта розмова", що на телеканалі 24, повідомила головний освітянин міста Катерина Гороховська. Окрім цього, усі школи зобров’язали повісити у їдальнях спеціальні інформаційні дошки, з сертифікатами на продукти та книгою скарг і пропозицій для батьків.

У жіночих консультаціях міста кожен зможе обстежитися на рак молочної залози та шийки матки. Акцію з профілактики та раннього виявлення цих захворювань проводять у Львові вже п’ятий рік поспіль - триватиме вона з 10 по 21 жовтня. Жінок заохочують звернутися до гінеколога, адже на перший погляд непомітна хвороба може виявитися занедбаною формою раку.

Без кольору. Лише на дотик, звук і відчуття. Їхнє життя із заплющеними очима, однак таке ж цікаве і безтурботне як і в інших підлітків. 160 років у Львові працює школа-інтернат для дітей з вадами зору. Навчаються тут і ті, чиє життя проходить у суцільній темряві. Що далі ? Куди піти далі вчитись та де знайти роботу - ці болісні питання ставлять собі і вчителі, і учні і батьки. Які ж таланти приховані у стінах інтернату спробували довідатись і наші журналісти.

Греки проти Італійців. Футбольні команди п’яти країн Європи попередньо виявили бажання на час континентального чемпіонату жити у нашому місті. Відвідували Галичину представники Норвегії, Франції, Італії, Греції та Німеччини.

Про потойбічні сили ані слова. Депутати Верховної Ради вирішили заборонити рекламу послуг екстрасенсів, ворожок і астрологів. Таке рішення у першому читанні підтримали 302 народні депутати. Оскільки творчий колектив ставиться до ворожок з гумором та журналістським скепсисом, то ми вирішили цю тему подати жартівливо. Хоча депутати, як бачимо, до цього поставились серйозно. Та й добре - менше коштів потрапить у кишені шарлатанів.