Ким бути, куди продатися - над цим питанням мізкують ті, хто подає документи до вишів. Підсумки упродовж тижня аналізували, як відбувається вступна кампанія.
Лише на шостий день вступної кампанії, приймальні комісії львівських ВИШів змогли повноцінно запрацювати. Вони отримали доступ до Міністерської бази результатів цьогорічного ЗНО та Інтернет-реєстрації вступних заяв. Досі ці сервери працювали з перебоями. Відтак, усі прийняті заяві, змушені заново звіряти з єдиною електронною базою. Тим часом, під самими приймальними комісіями вже не так порожньо, як у перші дні. Черги не такі великі, як минулоріч, але є. Батьки, що також стоять у чергах про всяк випадок готують запасні варіанти і збираються спорожнювати гаманці, оплачуючи навчання, якщо дитина не вступить на бюджет.
Одні про дипломи лише мріють. Інші їх вже отримують. Але після урочистих випускних вечорів у новоспечених дипломованих спеціалістів одразу виникне головний біль: куди податися. Бо працевлаштуватись за спеціальністю і без досвіду роботи нині не легко. Цього тижня випускники п’яти спеціальностей отримували перепустки до фаху.
Без талона на склі. Водії прощаються із техоглядом. Щоправда, не всі. Закон розповсюджується лише на власників приватних авівок, мотоциклів та мопедів. Автотранспорт, який використовують з комерційною метою, має проходити техогляд щодва роки. А таксі та вантажівки - раз на рік.
Центр міста як безкоштовна парковка. Правила, що забороняють залишати автомобіль на проїжджій частині чи хідниках і далі залишаються фікцією. Водії традиційно нарікають на брак офіційний парковок, а працівників ДАІ, які мали б дбати про це - на вулицях не видно. Порятунком могли б стати евакуатори, які є в Австрії, Бельгії, Великобританії, Ірландії, Іспанії, Нідерландах... Їх хочуть повернути до Львова. Адже львівські водії паркуються будь-де, часом не залишаючи вільного місця на хідниках. ДАІ каже - не має часу на таких водіїв.
У Львові відтворили технологію унікального романського цементу. Він широко застосовувався в Європі для декорування будівель у ХІХ столітті. Потім повністю був утрачений. І лише 5 років тому в Австрії почали працювати над відновленням технології романцементу. А зараз львівські науковці запропонували свій "рецепт" і вперше за останніх 120 років виготовили в Україні ліпнину із такого матеріалу. Вона буде використана під час реставрації одного із корпусів "Львівської політехніки".
Ну і що робити без корови - так тепер думають не лише у галицьких селах. Коровами перейнялися наші посадовці та депутати з Винниченка і вирішили всіляко заохочувати утримання такого господарства.
Квартира за борги. У Львові вдаються до безпрецедентних методів боротьби з неплатниками комунпослуг. Вперше квадратні метри злісного боржника виконавча служба виставила на аукціон. Вже через два дні після цього власник знайшов гроші і оплатив більшу частину боргу.
Час цілуватись. Дощ романтиці цього тижня не завадив. Шосте липня - офіційний всесвітній день поцілунків. Свято не лише приємне, але й корисне, - відзначають у всьому світі. Запровадили його у Великій Британії ще наприкінці ХІХ століття. А 20 років тому день поцілунків офіційно затвердила ООН. І якщо раніше цілування було інтимною справою, то тепер стало навіть об’єктом змагань.
Квітка папороті є. Не розривайте рук стрибаючи через вогонь. Тоді у парі будете до віку. Як багато містики у цьому святі, воно має свої символи і свої заклинання. Цієї ночі можна очиститись стихіями. Вода, повітря, земля та вогонь набувають казкового чару. Очищають душу і зміцнюють кохання - саме на Івана Купала, якого ми й святкували цього тижня.