Черги біля консуляту зменшаться. І не лише через нове приміщення консуляту, яке щойно відкрили.
З першого червня анкети на видачу візи до польського консульства доведеться заповнювати лише в електронному вигляді. Таке правило діятиме як і для національних, так і для шенген віз.
А таки на носі літо - і очевидно, спекотно цього тижня було не лише у Верховній Раді, де вже не вперше хтось комусь надавав стусанів. У Львові панує природна - не штучна спека. Тому й не дивно, що у місті з’явиться ще 15 нових літніх майданчика. А шістнадцятьом підприємцям відмовили виставляти тераси поблизу своїх кафе через невідповідність документів.
Готуй опалення влітку. Теплоенерго розпочало реконструкцію мереж. Цьогоріч обіцяють замінити 5,5 кілометрів труб. Уже почали це робити на вул. Стрийській. Ця тепломережа подає опалення у майже 300 будинків Франківського району. Однак труби давно відпрацювали своє, тому аварії тут ставалися по кілька разів за сезон.
Бруківка повертається. Личаківський район отримав понад 10 квадратних метрів древнього каменю. Його вирішив подарувати місту один із мешканців. Щоправда не сам - підштовхнули його на таку благородну справу сусіди разом з міліціянтами.
Львівська велоспільнота також має привід святкувати. Вже з цього тижня розпочнеться будівництво першої велодоріжки. Заплановано їх облаштувати на кількох головних магістралях - перші з’являться на Вороного та Липинського.
Тебе шукає робота. Отак одразу посеред вулиці у центрі міста. Упродовж п’яти годин на проспекті Свободи цього четверга пропонували різні вакансії усім хто туди прийшов.
А тим, хто ще не шукає роботи - цього тижня виставляли оцінки за рік. Навчальний рік уже майже завершується, наступного тижня пролунають останні дзвоники. А от наступного року школярі ходитимуть до школи лише вранці. Міністерство освіти вирішило зліквідувати навчання у дві зміни. Реформа відбуватиметься поетапно, впродовж двох років. Однак вчителів, як завше ніхто не запитував.
Лікарі діляться кров’ю зі своїми пацієнтами. У місті тривають Дні донора серед медичних працівників. Які власним прикладом вирішили заохотити і львів’ян теж зробити благородну справу - здати кров і цим врятувати людське життя.
Кредитів треба брати менше, а вакансії у Ратуші терміново заповнити. Такими були найголовніші зауваження депутатів у відповідь на звіт мера. У сесійній залі цього четверга обговорювали роботу міської влади за 2010 рік. Таке звітування відбувається щороку. Цього разу обійшлися без сварок і скандалів.
У Львові не втомлюються шукати винних у заворушеннях на 9 травня. Так і не дочекавшись на килим місцевих міліціонерів, міські депутати звернулися до Генпрокуратури та СБУ. Вини вимагають справедливого розслідування скандальних подій. А от чергове засідання облради перетворилось лише на майданчик для політичних заяв та рішень. Попри те, що напередодні депутати обіцяли взятися до економічних питань - наступного дня для вирішення нагальних проблем області й взагалі забракло обранців - кворуму не було.
Свічки пам’яті цього тижня горіли і у нашому місті. Кримські татари Львова вшанували 67 річницю депортації свого народу. У 44 році минулого століття за наказом Сталіна кримських татар звинуватили в зраді, присудивши їм заслання.
На Львівщині діють чорні археологи. У кількох селах Стрийського району мародери розкопали могили австрійських вояків часів Першої Світової війни. Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять" спробує відновити цвинтарі.
Давнє вписали в сучасний Львів. Микола Кравцов розпочав роботу над проектом "Моменти з минулого Львова". Це низка фотографій де старе місто ніби вмальоване в нинішні пейзажі. Так посеред площі Ринок може з’явитися базар з минулого століття, або ж Полтва між Оперним театром та театром Заньковецької.
Цього дня досі небачені експонати можна побачити лише вночі. Музейники своє професійне свято відсвяткували акцією "Ніч музеїв". У цю ніч більшість музеїв працюють від заходу сонця і майже до ранку. Вперше ″Ніч музеїв″ була в Берліні 14 років тому. А у 2001-му в цій акції брало участь вже 39 країн Європи та Америки. Українські музеї відкрили свої двері вночі у 2008-му. Масово у Києві, Одесі, Харкові, Феодосії та, звичайно, у Львові.